Merkez Bankasından enflasyon açıklaması! 'En büyük hedefimiz' deyip duyurdu!

TCMB Başkanı Fatih Karahan "Bundan sonraki stratejimiz, en büyük önceliğimiz enflasyonla mücadele ve piyasa koşullarına bağlı olarak mümkün olduğu kadar rezerv biriktirmek" dedi.

GİRİŞ 16.04.2024 21:55 GÜNCELLEME 17.04.2024 09:20
Bu Habere 53 Yorum Yapılmış

Son dakika enflasyon haberleri: Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, enflasyonla mücadele kapsamında önemli bir açıklama yaptı.

'EN BÜYÜK ÖNCELLİĞİMİZ MÜMKÜN OLDUĞU KADAR REZERV BİRİKTİRMEK'

Karahan, "Bundan sonraki stratejimiz, en büyük önceliğimiz enflasyonla mücadele ve piyasa koşullarına bağlı olarak mümkün olduğu kadar rezerv biriktirmek" dedi.

 

KAYNAK: HABER7
Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 53
 • Gerçek 1 ay önce Şikayet Et
  Faizleri indirin, yüksek faizle hiçbirşey düzelmez
  Cevapla
 • Murat 1 ay önce Şikayet Et
  Üretim ve denetim
  Cevapla
 • hüsnü 1 ay önce Şikayet Et
  rezerv biriktirin kur farkına para lazım garibandan alıp zengine verin
  Cevapla
 • Cevdet 1 ay önce Şikayet Et
  Anayasaya tüm kurumlar uysun, bak bakalım ekonomi nasıl düzeliyor…
  Cevapla
 • Vedat 1 ay önce Şikayet Et
  Başkan ,dolar, döviz cinsi fabrika ayarına donmedikce, yani 3 yıl omcesine, e nflasyon heep gündemde olur. Muhacir hariç, milyonlarca kaçak var,onlar giderse kira vds düşer, emlak tetikliyor ,sorun kalmaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle