Bakan Şimşek'ten 'Erdoğan' açıklaması: 'İtibar etmeyiniz'

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek "Vatandaşlarımızdan istirhamım; üretilen dedikodulara itibar etmeyiniz ve politikalarımız ile ilgili bizden duymadığınız hiçbir haber veya söylentiye lütfen inanmayınız" dedi.

GİRİŞ 16.04.2024 15:54 GÜNCELLEME 16.04.2024 15:54
Bu Habere 59 Yorum Yapılmış

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), bir mesaj yayınlayarak bazı basın yayın organlarında yer alan, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında kriz ortaya çıktı ve kriz küresel sistemin devreye girmesiyle çözüldü.” iddiasının doğru olmadığını dile getirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'na bağlı DMM'nin konuya dair açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

Bazı basın yayın organlarında yer alan, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Şimşek arasında kriz ortaya çıktı ve kriz küresel sistemin devreye girmesiyle çözüldü' iddiası doğru değildir.

"GERGİNLİK YAŞANMAMIŞTIR"

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında iddia edildiği gibi herhangi bir gerginlik yaşanmamıştır.

"OVP VE 12'NCİ KALKINMA PLANI KARARLILIKLA SÜRDÜRÜLECEK"

Ülkemiz ekonomisinde yol haritasını belirleyen Orta Vadeli Program ve 12'nci Kalkınma Planı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla sürdürülmeye devam edecektir.

BAKAN ŞİMŞEK'TEN DE AÇIKLAMA GELDİ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, konuya ilişkin sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Şimşek "Vatandaşlarımızdan istirhamım; üretilen dedikodulara itibar etmeyiniz ve politikalarımız ile ilgili bizden duymadığınız hiçbir haber veya söylentiye lütfen inanmayınız" dedi.

Bakan Şimşek'in açıklaması şöyle:

Bir süredir yalan haberlerle kasıtlı bir şekilde gündem oluşturulmaya çalışılıyor. Bizim derdimiz memlekete hizmet, gündemimiz yoğun. Bu zor coğrafyada ülkemizin sorunlarını çözmek, potansiyelini ve performansını artırmak için yapacak çok işimiz var. Enflasyonu düşürmek, cari açığı azaltmak, bütçe disiplini tesis etmek ve yapısal sorunları çözmek konusunda kararlıyız. Cumhurbaşkanımızın başından beri tam destek verdiği programımızı daha da güçlendireceğiz. Programımız hedeflerine ulaştığında, vatandaşlarımızın refahı da kalıcı olarak artacaktır. Vatandaşlarımızdan istirhamım; üretilen dedikodulara itibar etmeyiniz ve politikalarımız ile ilgili bizden duymadığınız hiçbir haber veya söylentiye lütfen inanmayınız.

 

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 59
 • Adolf 1 ay önce Şikayet Et
  Yalanin yeni merkezi erbakan va avanesi
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Yalan haberlere itibar etmeyiniz. Emekliye zam yapılacak para bulunmadığı yalan. Merkez bankası rezervleri dolu. İsrail'le ticaret yalan.
  Cevapla
 • Cengiz 1 ay önce Şikayet Et
  Yalan haber yapanları vatan hainliği ile yargılansın ,bak nasıl oluyor
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Reis faizin bu şekilde rekor seviyede kalmasına fazla izin vermez. Faiz fakiri sömürür .Reis ile sonuna kadar beraberiz.
  Cevapla
 • kızılelma 1 ay önce Şikayet Et
  Yahu Allah rızası için şu yalan haber yapanlardan devletimiz niçin ciddi bir hrsap sormaz!!! Vallahi yorulduk... Başkanım el at şu meseleye artık...
  Cevapla
 • Hep1hallıTurhallı 1 ay önce Şikayet Et
  Kendi kendimizden nasıl hesap sorabiliriz ki ???
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle