Cevdet Yılmaz'dan bayram mesajı!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bayram mesajında "Dargınlıkların, kırgınlıkların ortadan kalkmasını, insanlarımızın kardeşliğinin pekişmesini temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Cevdet Yılmaz'dan bayram mesajı!
Cevdet Yılmaz'dan bayram mesajı!
GİRİŞ 10.04.2024 09:34 GÜNCELLEME 10.04.2024 09:34
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Beştepe Millet Camii’nde bayram namazını kıldı. Yılmaz, namazın ardından çıkışta vatandaşlarla bayramlaştı.

Basın mensuplarına açıklama yapan Yılmaz, "Ramazan-ı şerifi tamamlayıp bayrama kavuşturan Rabbimize öncelikle hamd ediyoruz. Ramazan, birliğin ve beraberliğin, huzurun, dayanışmanın ayı. Kur’an ayı. İlim ayı. Bu ayda rahmet, marifet, kurtuluş olduğuna inanıyoruz. Bu güzellikleri yaşadık ve bayrama kavuştuk. Ramazanda elde edilen bu güzelliklerin tüm yıla yayılmasını temenni ediyoruz. Nice bayramlara, nice ramazanlara, Cenabıallah’ın sağlıklı, sıhhatle kavuşturmasını temenni ediyoruz. Bayram günündeyiz. Milletimiz başta olmak üzere tüm İslam aleminin bayramını tebrik ediyorum. Tüm Müslümanların bayramını tebrik ediyorum. Huzur içinde güzel bir bayram geçirmelerini diliyorum. Yakın akrabalar, anne-baba, yaşlılar, komşular, ziyaret edilmesi gereken herkesin bu günlerde ziyaret edilmesini temenni ediyoruz. Dargınlıkların, kırgınlıkların ortadan kalkmasını, insanlarımızın kardeşliğinin pekişmesini temenni ediyoruz" dedi.

Yılmaz, ramazanı da bayramı da hüzünlü ve buruk yaşadıklarına dikkat çekerek, "Gazze başta olmak üzere yaşanan zulümler, katliamlar hiçbir insani ölçüye, hiçbir hukuki ölçüye sığmayan vahşetler hepimizin yüreğini yaktı. Bu vesileyle Gazze’deki Müslüman kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm dünyadaki mazlumlara bu bayramın barış, huzur, esenlik getirmesini özellikle temenni ediyoruz. Bunlar sadece Müslümanlığın sorunu değil elbette, insanlığın sorunu. İnsanlığın bugün geldiği noktada bu hadiselerin yaşanıyor olması gerçekten çok çok üzüntü verici. Bütün insanlığın el birliği içinde bu zulümlere, haksızlıklara, katliamlara karşı da sesini çok daha gür bir şekilde çıkarması gerektiğini ve bu zulümleri durdurmak için tüm insanlığın, tüm uluslararası camianın, herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Her ne kadar hüzünlü olsak da bayramı da elbette bayramın sevincini, neşesini de toplum olarak ve bütün Müslümanlar olarak yaşayacağız. Kardeşliğimizi, birliğimizi beraberliğimizi daha da pekiştireceğiz inşallah" ifadelerini kullandı.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 2
  • Kademeli emeklilik 3 ay önce Şikayet Et
    Kademeli emeklilik ve Bağkur tescil mağdurları ve staj ve çıraklık mağdurları unutmayın lütfen
    Cevapla
  • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
    fatih sultan mehmetin dediği gibi insanlara dinini sormayın açmısın tokmusun diye sorun emekli 10 bin alıyor bayrammı kutluyor emekli memleketine gitse maaşının yarısı gidecek
    Cevapla