Dünya Bankası'nda 1 milyar dolarlık hibrit tahvil hazırlığı

Dünya Bankası üst düzey bir yöneticisi, bu yıl 1 milyar dolara kadar ilk hibrit tahvil ihracına hazırlandıklarını açıkladı.

Dünya Bankası'nda 1 milyar dolarlık hibrit tahvil hazırlığı
Dünya Bankası'nda 1 milyar dolarlık hibrit tahvil hazırlığı
GİRİŞ 02.04.2024 14:07 GÜNCELLEME 02.04.2024 14:07

Dünya Bankası Hazinesi sermaye piyasaları ve yatırım departmanı direktörü George Richardson, bu yıl sermaye piyasalarında 1 milyar dolara kadar ilk hibrit tahvil ihracını gerçekleştirmeyi planladıklarını açıkladı.

Reuters'a konuşan Richardson, "Bu takvim yılında potansiyel bir pilot işlem için çalışıyoruz" ifadesinde bulundu.

Yatırımcılarla konu hakkında konuştuklarını ve piyasa koşullarını yakından izlediklerini belirten Richardson, "Para toplamak için yeni bir yol bulup bulamayacağımızı görmek ilginç olacaktır" dedi.

Richardson, Richardson, Dünya Bankası'nın, çok taraflı kalkınma bankaları tarafından ihraç edilen hibrid sermayenin, kıdemli, teminatsız tahvillere göre, şu anda derecelendirme kuruluşlarının metodolojilerinde yansıtılandan daha iyi bir kredi olacağına ikna olduğunu söyledi.

Richardson, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'in yöntem değişikliğine gittiğini ve hibrid sermaye konusunda ne gibi değişiklikler yapacağının henüz belli olmadığını vurguladı.

Richardson ayrıca, "Biz ticari banka ya da şirket değiliz. Sahiplik yapımız ve yönetim şeklimiz, bizi ticari bankalardan ve şirketlerden daha iyi kredilendiriyor" dedi.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.