16 milyon emekli merakla bekliyordu! Bugün hesaplara yatırılacak

Emeklilerin 3 bin liraya çıkartılan bayram ikramiyesinin ödemeleri bugün başlıyor. Ödemeler 5 Nisan'a kadar yapılacak. Yaklaşık 16 milyon emeklinin ikramiyeleri, aylıklarını aldıkları hesaplara yatırılacak. İşte ödeme takvimi...

GİRİŞ 02.04.2024 00:23 GÜNCELLEME 02.04.2024 09:09
Bu Habere 119 Yorum Yapılmış

Emeklilerin bayram ikramiyesi ödemeleri bugün başlıyor. Yapılan yüzde 50 artış ile birlikte emeklilere 3 bin lira bayram ikramiyesi ödenecek. Böylece yaklaşık 16 milyon emekli zamlı ikramiyelerini alacak.

BAYRAM İKRAMİYELERİ ÖDEME TARİHLERİ

Ödemeler maaş alma takvimine göre belirlendi.

Sosyal Güvenlik Uzmanı İsa Karakaş, "Maaşını ayın 17’si ve 18’inde alan SSK'lılar 2 Nisan'da, maaşını 19, 20, 21, 22'sinde alanlar ise 3 Nisan'da, maaşlarını 23, 24, 25 ve 26 Nisan’da alan SSK'lılar 4 Nisan günü itibarıyla ikramiyelerini alacaklar" sözlerini kaydetti.

Bağ-Kur kapsamında aylık alanların tümüne ikramiye ödemeleri 5 Nisan'da yapılacak.

Emekli Sandığı kapsamında ayın 1'i ve 2'sinde aylık alanların hesabına bayram ikramiyeleri 2 Nisan'da yatacak. Ayın 3, 4 ve 5'inde aylık alanların ikramiyeleri 3 ve 5 Nisan'da hesaplarda olacak

BU YIL 260 MİLYAR LİRA ÖDEME YAPILMASI BEKLENİYOR

Sosyal Güvenlik Uzmanı İsa Karakaş, "2023 Kurban Bayramı'nda 14 milyon 611 bin emekli toplamda 26 milyar 158 milyona yakın ikramiye aldı. Bu sene EYT'lilerin de emekli olmasıyla birlikte sayısı 16 milyonu geçen emeklileri göz önünde bulundurduğumuz zaman ve yine ikramiye de yüzde 50 oranında arttığı zaman bu rakamın çok çok üzerinde bir ödeme olacağını şimdiden söyleyebiliriz" ifadelerini kullandı.

Şimdiye kadar emeklilere 165 milyar lira bayram ikramiyesi ödemesi yapıldı. Bu yılki ödemelerle birlikte bu tutarın yaklaşık 260 milyar liraya çıkması bekleniyor.

KAYNAK: TRT HABER

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 119
 • Türk 2 ay önce Şikayet Et
  Emeklinin maasini cocuklariyla torunlari yiyor
  Cevapla
 • pöh 2 ay önce Şikayet Et
  Ey emekliler ramazan günüalkoller şampanyalar havada uçuştu mutlumusunuz o paralardan hayır görmeyeceksiniz büyük vebal altına girdiniz.İnşallah chp iktidara gelir o eski sefalet günlerine ülke yeniden döner.Adam hayatını ülke için heba etti bumuydu teşekkür tamam hataları olabilir ama bunu yapmayacaktınız.Hele memurlar yazıklar olsun nankörsünüz vesselam pkk sınırda havai fişek patlattı
  Cevapla
 • Bünyamin Öztürk 2 ay önce Şikayet Et
  He yaw, o 3000 lirayı bozdurup bozdurup harcayacaklar dünya turu yapacaklar.
  Cevapla
 • Volkan 2 ay önce Şikayet Et
  Vatandaş yol köprü tünel hastane istemiyor.Trakyanın tamamı chp-deme oy verdi.çanakkale köprüsüne harcanan parayı emklilere garip gurebaya verseydin daha iyiydi.Bu saatten sonra büyük yatırım yaparsan sen de işi bilmiyorsun Reis.Sadece savunma sanayine çalış millete bol para ver,adalet getir,idam kısas getir.Seni seviyoruz,kıymetini biliyoruz ama millet nankör yapacak birşey yok.
  Cevapla
 • user 2 ay önce Şikayet Et
  Emeklilerin haklı yakarışını artık görünüz. Bu iş böyle olmaz. Denge bozuldu.
  Cevapla
 • Fahri 2 ay önce Şikayet Et
  Bu uygulama ile yaklaşık 16 milyon emekli vatandaşa bütçeden toplam 166 milyar 200 milyon lira bayram ikramiyesi ödenmiş oluyor. Bu para yasa kapsamında ödeniyor olsa da, bütçeden 16 milyon emekliye ödenen 166 milyar 200 milyon lirada 85 milyon vatandaşın hakkı var.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle