AK Parti'den emekli maaşı açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, emekli maaşlarına yönelik yeni bir düzenlemenin olup olmadığına ilişkin açıklama yaptı.

GİRİŞ 06.03.2024 16:28 GÜNCELLEME 06.03.2024 16:29
Bu Habere 114 Yorum Yapılmış

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, emekli maaşlarına ek zam gündemiyle ilgili konuştu. Akbaşoğlu, emeklilerin aylıklarındaki iyileştirme için seçim sonrasını işaret ederek, Meclis'in nisan ayında çalışmalarına başladıktan sonra konunun ele alınacağını söyledi.

Meclis’te düzenlediği basın toplantısında emekli aylıklarında bir iyileştirme olup olmayacağına ilişkin gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Akbaşoğlu, 2024 yılının emeklileri yılı olarak ilan edildiğini hatırlatarak, "Emeklilerin alım gücünü artırmaya bütün çalışanlarımızla birlikte  hepsini daha iyi bir noktaya taşımak noktasında irademiz tam" dedi. 

Meclis'in çalışmalarına Nisan ayı ortalarında başlayacağını bu tarihten önce Meclis'in olağanüstü toplanmasının beklenmediğini söyleyen Akbaşoğlu,  Meclis açıldıktan sonra bu konuların müzakere edileceğini belirtti.

Akbaşoğlu, ''Haziran sonu temmuz başı itibariyle de emeklilerimiz  başta olmak üzere  bütün çalışanlarımızla ilgili de daha iyileştirici daha alım gücünü artırıcı değerlendirmelerimizi hep beraber kamuoyu ile paylaşacağız. Buna dair düzenlemelerimizi de gerçekleştireceğiz'' diye konuştu.

EYT’lilerin katılımıyla birlikte emekli sayısının 16 milyona ulaştığını  hatırlatan Akbaşoğlu, bayram ikramiyeleriyle ilgili ödemelerinde bayramdan önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın koordinasyonunda belirlenen bir takvim içerisinde gerçekleştirileceğini  söyledi.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 114
 • Kademeli emeklilik 3 ay önce Şikayet Et
  Kademeli emeklilik ve Bağkur tescil mağdurları unutmayın lütfen
  Cevapla
 • Ömer 3 ay önce Şikayet Et
  Emekliler seçimden önce seyyanen zam müjdesini bekliyor.
  Cevapla
 • Koylüokur 3 ay önce Şikayet Et
  En düşük emekli maaşı 20 bin olsa gene alıyacanız. İcıh tasarrufu orenin. Guyruklu gumbara, hüp çeker ambara.
  Cevapla
 • Misafir1 3 ay önce Şikayet Et
  Zam gününüzü bekleyin denildi
  Cevapla
 • misafir 3 ay önce Şikayet Et
  yeni yetme emekliler klavye başında yine ...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle