İki zincir marketten indirim ve fiyat sabitleme! Çifte Ramazan kampanyası

Tarım Kredi Kooperatifleri, Ramazan ayı kampanyası kapsamında 5 Mart-14 Nisan tarihlerinde fiyatları sabitleyecek ve tarımsal girdilerde indirim uygulayacak. Öte yandan ŞOK Marketler de temel ihtiyaç ürünlerinde kampanya başlattı.

GİRİŞ 04.03.2024 12:34 GÜNCELLEME 04.03.2024 13:10
Bu Habere 212 Yorum Yapılmış

Tarım Kredi, Türkiye genelindeki 4 binden fazla kooperatif market satış noktasında vatandaşların kaliteli ve güvenli ürünlere uygun fiyatla ulaşmasını sağlamak için Ramazan Bayramı sonuna kadar kampanya yürütecek.

5-14 MART'TE ZAM UYGULANMAYACAK

Kampanya kapsamında, ülke tarımına ve enflasyonla mücadele sürecine katkı verilmesi amacıyla 5 Mart-14 Nisan tarihlerinde kooperatif market satış noktalarındaki tüm ürünlerde fiyatlara zam uygulanmayacak.

YEMLERDE İNDİRİM
 

Öte yandan, Türkiye genelindeki 2 bine yakın Tarım Kredi kooperatifinde, motorin, zirai ilaç ve tohumda, kampanya süresince vade farkı uygulanmadan hasat sonu (31 Ağustos) vadeli satış yapılacak.

Karma hayvan yemlerinde ton başına yüzde 5'e varan indirim yapılacak ve indirim sonrasında oluşacak fiyatlar, kampanya dönemi süresince sabitlenecek. İndirime ek olarak söz konusu yem satışlarının üreticilere vade farkı uygulanmadan 4 ay vadeli yapılması sağlanacak.

Kimyevi gübrelerde ton başına yüzde 5'e varan indirim yapılacak ve indirim sonrasında oluşacak fiyatlara kampanya dönemi süresince herhangi bir zam uygulanmayacak.

Kampanya süresince piyasada daha düşük fiyat oluşması halinde, fiyatlar çiftçilerin lehine olacak şekilde tekrar düşürülecek.

ŞOK MARKETLER "HER GÜN UCUZ FİYAT" KAMPANYASINI BAŞLATTI

ŞOK Marketler ayçiçek yağından beyaz ete, patatesten soğana, sütten yumurtaya, pirinçten bakliyata kadar bir evin en temel ihtiyaçları arasında yer alan onlarca çeşit ürünü “her gün ucuz fiyat” ilkesiyle raflarına taşıyacak.

Ayrıca ŞOK’un sadakat programı Win üyesi olan müşterilere özel avantajlar ve Ramazan ayında da sürecek Win kampanyaları ile müşteriler kazançlı alışveriş yapacak.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan ŞOK Marketler CEO’su Uğur Demirel sözlerini şöyle sürdürdü:

“ŞOK Marketler olarak daima ülkemizin ekonomisine ve müşterilerimizin bütçesine katkı vermek üzere çalışıyor, ülkemizin 81 ilinde temel ürünleri mümkün olan en uygun fiyatlarla müşterilerimizle buluşturuyoruz. Dayanışma ve paylaşma ayı Ramazan’ı karşılamaya hazırlandığımız bugünlerde de Ramazan bereketinin hanelere taşınmasına destek olmak amacıyla temel ihtiyaç ürünleri arasından belirlediğimiz ürün gruplarında fiyatları oldukça düşük tutacağız. Amacımız bu ürünlerde geçici indirimler yapmak yerine sürekli ucuz fiyatı korumak.

Geçen sene hem Ocak ayında düzenlediğimiz fiyat sabitleme kampanyası hem de Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel olarak Ekim ayında gerçekleştirdiğimiz indirim kampanyası ile sektöre öncülük etmiş; enflasyonla mücadeleye ve hane halkı ekonomisine önemli katkı sunmuştuk. Yeni kampanyamız ile de amacımız Türkiye’nin dört bir yanında halkımızın temel ihtiyaç ürünlerine daima ucuz fiyatlarla ulaşmasını sağlamak.”

KAYNAK: AA, İHA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 212
 • Misafir emekli 1 ay önce Şikayet Et
  Seçim arefesinde bu tür yalanlar hep olmuştur. Vatandaşı hesap kitap bilmez, cahil cühela gözüyle gördükleri içindir. Sandıkta onlara da ders verilecek az kaldı.
  Cevapla
 • sabri can 1 ay önce Şikayet Et
  bu haberi yapanlar acaba çocukmu kandırıyor. bir hafta önce %20 zapıpta indirim yapıyorum diye reklam yapıpta % 20 nin zammını % yüzde 10 a çekince indirimmi yapmış oluyor . yoksa önceki yaptığı %20 yimi tescilliyor.
  Cevapla
 • Çiftçiler 1 ay önce Şikayet Et
  Kocaman bir yalan bu dünyada zenginin karnından önce gözü doymalı ama doymuyor onların gözü garibanın cebindeki üç kuruşta önce zam yapıoyorlar sonra indirim diyorlar tabi vatandaş yerse
  Cevapla
 • Fehmi 1 ay önce Şikayet Et
  Yüzde 25 sınırlandırması getirilmeliydi kirada basarildiyda markkette de başarılı olabilirdi altın dolar da yüzde 25 ile sinirlândırilmaliydi
  Cevapla
 • adalet 1 ay önce Şikayet Et
  Sabitleyenlerin bir hafta önceki fiyatlarına bakılsın...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle