Emekli ikramiyesi ne kadar olacak? Başkan Erdoğan yeni rakamı duyurdu

Ordu'da mitingde konuşan Başkan Erdoğan, milyonlarca emeklinin merakla beklediği emekli ikramiyesinin tutarını açıkladı.

GİRİŞ 16.02.2024 15:27 GÜNCELLEME 16.02.2024 15:59
Bu Habere 253 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ordu'nun Altınordu ilçesindeki Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitinginde konuştu.  Başkan Erdoğan emekli ikramiyesinin 3 bin lira olduğunu açıkladı.EMEKLİ İKRAMİYESİ 3 BİN LİRA OLDU

Bayram ikramiyesi ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüz ramazan arkası bayram. Emeklilerimizin bayram ikramiyelerinde de bütçe imkanlarını tekrar zorlama pahasına bir artış yapmayı planlıyoruz. Biliyorsunuz eskiden emeklinin bayram ikramiyesi diye bir geliri yoktu. Bu uygulamayı ilk defa 2018 yılında biz getirdik. Önce 1000 TL olan bayram ikramiyesini evvela 1200 liraya sonra 2 bin liraya çıkardık. Önümüzdeki bayramda bu rakamı yüzde 50 artışla 3 bin liraya yükselteceğiz. Tabii ülkemizde emekli maaşı alan vefat edenlerin hak sahipleri ile birlikte 16 milyon kişi var. Yapılan her bir iyileştirmenin bütçeye maliyetini buna göre düşündüğümüzde, karşımızdaki tablo çok daha doğru anlaşılacaktır. Şu hususun altını özellikle çizmek istiyorum. Bizim asıl amacımız ekonomide gerçek ve kalıcı refah artışını sağlayacak güçlü bir altyapı kurmak. Şimdi hayat pahalılığı sorununu çözdüğümüzde diğer alanlarda çok daha hızlı yol alabileceğimiz birikime sahibiz” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7
Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 253
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  CCC kardeşim, nimet ALLAH C.C nun dur, Şükür kula DEĞİL, ALLAH C.C ya olur. ALLAH C.C herşeyi bilendir delile ihtiyacı yoktur. ALLAH C.C ya lâyık bir kul olmaya gayret etmek, kul indinde delildir.. Gözünüzü açın, UYANIN.. Yeterli mi..
  Cevapla
 • Aziz beyler 3 ay önce Şikayet Et
  Alın ne varsa vermeyin siz 5 on yerden eski yeni vekillere görev vermeye bakın bürokrat v b elemanları da asla unutmayın bize para lazım değil çünkü o mübarek şahıslara çok ama çok ihtiyaç var onlar olmasa biz ne yersiz ne içeriz Aman sahip çıkın onlar azizler çoluk çocukları da Seçilmiş kişiler vs vs vs anlaşıldı mı bilmiyorum
  Cevapla
 • Esnaf 3 ay önce Şikayet Et
  7200 pirim gün eşitleme sözünüzün yerine getirilmesini bekliyoruz
  Cevapla
 • mahmuthan 3 ay önce Şikayet Et
  reis en az 5 bin olmalıydı ikramiye
  Cevapla
 • İşte 3 ay önce Şikayet Et
  Yapılan her bir iyileştirmenin bütçeye maliyetini buna göre düşündüğümüzde, karşımızdaki tablo çok daha doğru . Tablo nasıl tablo anlamadık.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle