Kayseri Büyükşehir'den yüzde 20 indirim kararı

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi, su ücretinde yüzde 20 indirim kararı aldı.

Kayseri Büyükşehir'den yüzde 20 indirim kararı
Kayseri Büyükşehir'den yüzde 20 indirim kararı
GİRİŞ 12.02.2024 17:45 GÜNCELLEME 12.02.2024 17:45
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediye Meclis Salonu'ndaki şubat ayı meclis toplantısında, 115 gündem maddesi görüşüldü.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç başkanlığındaki toplantıda, su ücretinde yüzde 20 indirim yapılması talebi de karara bağlandı.

Açıklamada, görüşlerine yer verilen Büyükkılıç, geçen ay suyun metreküp fiyatını sabitlediklerini aktardı.

Kamuoyunda beklenti oluştuğunu belirten Büyükkılıç, şunları kaydetti:

"Elektrik ve doğal gaz konusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın sübvanse desteği söz konusu. Sabitlemeyle 600 milyon lira gitti, şimdi de yüzde 20 indirim yapalım diyoruz. Enflasyonla mücadeleye destek olalım. Bu konuda da 500 milyon TL gitmiş oluyor. İnsanların yatırım beklentisini de göz ardı edemeyiz. Bu süreçte fedakarlık yapıyoruz, aynı zamanda GES, RES yatırımlarını sürdürüyoruz. Kendi kendine yeten kurumlar haline gelmemiz yönünde irade gösteriyoruz. 1 Şubat'tan itibaren ödenecek su faturaları 2024 yılının sonuna kadar yüzde 20 indirimli olacak. Kayseri, daha önce 30 büyükşehir içerisinde su fiyatında 15. sıradaydı, bu indirimle 22. sıraya düşmüş oldu. Suyun metreküp fiyatı 17,48 TL'ye inmiş oluyor."

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 8
 • Kayserili 5 ay önce Şikayet Et
  şimdi kayseri'de yaşamayan birileri helal olsun falan diyecek ama işin aslı öyle değil. kaç defa zam yapıldı kayseri'de suya. öyle ki elektirik faturasını geçer oldu. yüzde 120 zam yapılmıştır. işte o zamdan %20 indirim yaptı sayın başkan. iyi ki seçim var. yoksa durmak yok zama devam kayseri'de de. hiç abartmadan söyleyeyim kayseri ak partinin izmir'idir.
  Cevapla
 • Murat 5 ay önce Şikayet Et
  Bu fedakarlıkları zincir marketlerdende bekliyorum Rabbim devletimize hidayet versin
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Duydunuz mu Zillet İttifakı
  Cevapla
 • Ter 5 ay önce Şikayet Et
  Yanlış karar israf olur su
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Murat bey sizdende bekliyoruz ama tık yok hala. Su ve ulaşım ücretlerine indirim istiyoruz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle