Cumhurbaşkanı Erdoğan: Deprem şehirlerimizi ayağa kaldırana kadar dinlenmeyeceğiz

Gaziantep Şehir Hastanesi'nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sağlık altyapısında lokomotif bir eseri daha şehre kazandırdık" dedi. Erdoğan, "Deprem şehirlerimizi ayağa kaldırana kadar durup dinlenmeyeceğiz." dedi.

GİRİŞ 04.02.2024 14:10 GÜNCELLEME 04.02.2024 14:33
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Gaziantep Şehir Hastanesi ve bağlantı yolları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle açıldı. 

Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa bir konuşma yaptı. Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Gaziantep'te düşen helikopterde 2 pilotumuz şehit olurken bir teknisyenimiz yaralandı. Şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyorum.

Resmi açılışını yaptığımız Gaziantep Şehir Hastanesi'nin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Eseri görüyorsunuz, biz söz verdik mi yaparız. Ama böyle yaparız. Öyle laf ola beri gele yok. Gaziantep'e işte böyle eserler yakışır.

DEV ESER MİLLETİN HİZMETİNDE

680 bin metrekare kapalı alanı bulan hastanemiz, toplam 1875 yatak kapasitesi, 64 ameliyathanesi ile 4 bin 500 araçlık otoparkıyla sizlere hizmet verecektir. Yine bugün burada hastanemize güvenli ve konforlu ulaşımı sağlayacak bağlantı kavşağımızı resmen hizmete açıyoruz.

BÖLGENİN ÇEKİM MERKEZİ OLACAK

Öyle bir şehir ki burası bölgenin çekim merkezi olacak. Bu hastanelerimizle bölgede inşallah sıkıntı yaşamayacağız. Gaziantepli kardeşlerimiz artık üst düzey sağlık hizmetinden faydalanacaklar. Birimlerinin bir kısmındaki donanım ve personel eksikler giderilince randevu konusundaki sıkıntılar da ortadan kalkacaktır. Sağlık Bakanlığımızın kısa sürede tüm bunları çözeceğine inanıyorum.

İLK KONUTLARI TESLİM EDİYORUZ

Bugün İslahiye'ye gidecektik ancak aşırı sisten ötürü bakan arkadaşlarımı oraya gönderdim. Bağlantı yoluyla oradaki açılışlarımızı da yapacağız. Deprem konutlarımızın kura çekimi ve anahtar teslimlerini gerçekleştireceğiz. 53 binin üzerinde hayatını kaybeden vatandaşımızı rahmetle yaad ediyorum. 14 milyonu insani etkileten asrın afetinin üzerinden bir yıl geçmişken yaraları sarma sözümüzü yerine getiriyoruz. Hak sahiplerine ilk konutlarını teslim ediyoruz.

GAZİANTEP'İ DAHA DA BÜYÜTECEĞİZ

Gaziantep'in dev adımlarla büyümesine şahitlik ediyoruz. Durmadan usanmadan çalışmaya var mıyız. Cumhur İttifakı olarak el ele vererek dayanışma içinde yeni bir dönemin başlamasına hazır mıyız? Şehre destek vermeyi sürdürüyoruz. Gaziantep sanayisi, ticareti, tarımı ile bölgesel bir merkez haline geldi.

Bu muhteşem eserimizi hazırlamada mimarından mühendisine tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Gaziantep'imize böyle bir eseri kazandırmanın onuru içindeyim.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 24
 • Enigma 3 ay önce Şikayet Et
  Bu konuya bağlamakta fayda var. Üniversite, Devlet Hastaneleri bir gizli hasta olarak denetlenme yapılabilinir mi? Gerçekten hizmetten ziyade hizmetin kalitesinden ödün verilmektedir. (Doktor, hemşire ve güvenlik vs.) Laçka bir durum olmuş.
  Cevapla
 • gökdereli 3 ay önce Şikayet Et
  Hastane yapıldı çok güzel emeği olanlardan Allah razı olsun fakat doktor sorun hemşire sorun Randevu almak ayrı bir sorun eksik çok bunu bir düzene getirilmesi şart
  Cevapla
 • Serdar 3 ay önce Şikayet Et
  Batmanda hastane var ama 2 aydır sıra yok doktora rica ediyoruz sıra verin diye ama oda bıkmış artık kabul etmiyorlar özel hastaneye geçen ay 15 bin ₺ vermek zorunda kaldım Allah tüm hastalarımıza yardımcı olsun parası olmayan ne yapsın işimiz çok zor özel hastanelere mahkum kaldık
  Cevapla
 • Birisi 3 ay önce Şikayet Et
  Depremden ik olarak en az etkilenen il Antep iki ilçesi hariç diğer şehirlere göre en az etkilenen yer en fazla yatırımı alan il amaç ne? K Maraş Şehir hastanesi fay hattının tam üzerinde en riskli deprem bölgesi, o hastaneyi oraya kuran da sizsiniz olduğu yerde bıraktınız bu olayı CHP yapsa idi vay haline yazıklar olsun size
  Cevapla
 • İsmail K. 3 ay önce Şikayet Et
  Adamın onbin dölüm arazisi var zenginler var istese 100 daire yapacak gücü olanlar var bunlarada ev yapılıyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle