Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan görevinden affını istedi

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan: Cumhurbaşkanımızdan ilk günden beri şerefle yürüttüğüm görevimden affımı talep etmiş bulunuyorum.

GİRİŞ 02.02.2024 22:12 GÜNCELLEME 02.02.2024 23:21
Bu Habere 340 Yorum Yapılmış

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, görevden affını istedi. Erkan sosyal medya hesabından "Cumhurbaşkanımıza şükran ve minnetlerimi sunuyorum" dedi.

Erkan, sosyal medyadan şu mesajı paylaştı:

Kamuoyunun malumu olduğu üzere 8 Haziran 2023 tarihinden bu yana Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı görevini sürdürmekteyim.

Her bir karış toprağı için bedel ödenmiş bu topraklarda doğmuş, büyümüş, eğitim görmüş bir vatan evladı olarak, bu kutsal görev şahsıma tevdi edildiğinde kişisel koşullarımı hiç önemsemeden ülkeme geldim ve görevimin başına geçtim. O dönemde de daha yaşını doldurmamış bir evladın annesi olarak böyle yoğun bir görevi sürdürmenin zorluklarının elbette farkındaydım. Devletimize ve milletimize hizmet edebilmek adına bugüne kadar yorulmadan gece gündüz görevimin başında yer aldım. Gelinen noktada ekonomi programımız meyvelerini vermeye başlamıştır. Rezervlerimizdeki artış, ekonomik veriler ile enflasyonun ana eğilimine dair göstergeler bu başarının kanıtıdır.

Tüm bu olumlu gelişmelere karşın kamuoyunun malumu olduğu üzere son dönemde şahsıma yönelik büyük bir itibar suikasti kampanyası düzenlenmiştir. Bu süreçten ailem ve dahası henüz bir buçuk yaşına bile girmemiş günahsız evladımın daha fazla etkilenmemesi için, Sayın Cumhurbaşkanımızdan ilk günden beri şerefle yürüttüğüm görevimden affımı talep etmiş bulunuyorum.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın ilk kadın başkanı olma gururunu yaşamama vesile olan Sayın Hazine ve Maliye Bakanımıza ve yaklaşık 9 aydır bu görevi beraber sürdürdüğüm, gece gündüz demeden her biri büyük bir özveriyle çalışan mesai arkadaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum. Hasseten Amerika’da özel sektörde geçen 22 yıllık yöneticilik ve bankacılık tecrübemden sonra, evladıma da bırakacağım en büyük miras olan ülkeme ve milletime hizmet etme imkanını bana sunan ve görev sürem boyunca desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza şükran ve minnetlerimi arz ediyorum.

Hafize Gaye Erkan kimdir? Hafize Gaye Erkan'ın eğitimi ve biyografisi...Hafize Gaye Erkan kimdir? Hafize Gaye Erkan'ın eğitimi ve biyografisi...

 

KAYNAK: HABER7
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 340
 • M Ü 2 ay önce Şikayet Et
  Böylesi daha iyi oldu bence. İnşallah Türkiye için hayırlıdır.
  Cevapla
 • Gercek olan. 2 ay önce Şikayet Et
  Turkiyenin insaninin gozunu ancak toprak doyuracak.... Devamli haksiz adaletsiz kazanc, calma cirpma pesinde olan Bir ac gozlu halk
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  iyi ve milli bir duruşun vardı
  Cevapla
 • Alpay 2 ay önce Şikayet Et
  Sizinde harcadilar yazik
  Cevapla
 • Abdulbaki 2 ay önce Şikayet Et
  Biz Reisciyiz biz Reise vurgunuz en basta Allah C.C,ardindan onun yolunda gide Reisimizin yolundayiz biz halen faiz sebep,enflasyon sonuctur diyoruz,biz halem Allah C.C Nasıni takip ediyoruz tatbik etmeye ozen gosteriyoruz Allahim yardimi olmazsa kim gelse bos Allah yardim ederse koltuk bos kalsada hos anlayana vesselam hayirlara vesile olsun insaAllah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle