Depremzedeye kira yardımı uzatılıyor

Depremzedelere ödenen hane başı kira desteği ödemesinin bu yıl sonuna kadar uzatılması planlanıyor. Yeni evlerine geçen afetzedelere ise yardım kesilecek.

Depremzedeye kira yardımı uzatılıyor
Depremzedeye kira yardımı uzatılıyor
GİRİŞ 31.01.2024 09:43 GÜNCELLEME 31.01.2024 11:15
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Tüm Türkiye'yi yasa boğan 6 Şubat depreminin yıl dönümüne sayılı günler kaldı. 11 ili etkileyen depremde evsiz kalan afetzedelere AFAD, bir yıl süreyle hane başı kira yardımı ödemesi gerçekleştirdi. Hane başı kira yardımı ödeme süresinin uzatılıp uzatılmayacağı merak konusuydu.

Sabah'ın ulaştığı bilgilere göre hane başı kira desteği ödemesinin bu yıl sonuna kadar uzatılması planlanıyor. Yeni evlerine geçen afetzedelere ise yardım kesilecek.

14 MİLYAR TL YARDIM

AFAD, bugüne kadar depremzedelere 14 milyar 452 milyon 608 bin 500 TL hane başı kira yardımı ödemesi gerçekleştirdi. Ocak ayı itibarıyla ev sahibi depremzedelere yapılan kira yardımı ödemesi 5 bin TL'den 7.500 TL'ye, kiracı depremzedelere yapılan kira yardımı ödemesi de 3.000 TL'den 5.000 TL'ye çıkarıldı. Zamlı kira yardımları bu ay depremzedelerin hesaplarına yattı.

KAYNAK: SABAH
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 9
 • Kırıkhanli 3 hafta önce Şikayet Et
  Allah devletimizden razı olsun ebeden. devlet üstüne düşeni yapıyor ama birçok insanımız çok acımasız, fırsatçı ve lazim
  Cevapla
 • Maraş afetzede 3 hafta önce Şikayet Et
  Orta hasarlılar nisan sonuna kadar güçlendirme yapmak zorunda diyelim yetiştir nisan ayına ama eve geçmesi veya geçsede masrafları olacağı için TOKİ haricindekilere bu yıl sonuna kadar verilmeli burda insanların kendini toparlaması yıllar alacak
  Cevapla
 • Vatandaş 3 hafta önce Şikayet Et
  Devlet var olsun bu depremzedeler için iyi oldu
  Cevapla
 • Hamza Ali 3 hafta önce Şikayet Et
  Kötü niyetli kişilerce kullanılmadığı sürece yardımlaşmak iyidir, insanidir.
  Cevapla
 • Emine 3 hafta önce Şikayet Et
  14 nilyar ne ki Benim evimin kirasi şuan 15 milyar lira Aldigim maas ise 18 bin lira
  Cevapla
 • Doktor dinle 3 hafta önce Şikayet Et
  Doktor Mesele o degil mesele 15 milyar yardim yapilmis inun yüksek bir meblag olmadiguni anlatmaya calisilisiliyor, Normal vatandas veriyor zaten 15 milyar ev kirasi, bu rakam nedir yani
  Cevapla
 • Doktor 3 hafta önce Şikayet Et
  Yani 3 bin lira ile mi geçiniyorsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle