Yıl sonundan itibaren limon soslarının satışı yasaklanacak

Limon suyu izlenimi veren limon aromalı sos, limon sosu, limonlu sos ve benzeri isimlerle satılan ürünler 31 Aralık 2024'ten sonra yurt içinde piyasaya arz edilemeyecek.

Yıl sonundan itibaren limon soslarının satışı yasaklanacak
Yıl sonundan itibaren limon soslarının satışı yasaklanacak
GİRİŞ 31.01.2024 09:34 GÜNCELLEME 31.01.2024 09:34
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan Türk Gıda Kodeksi Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, Türk Gıda Kodeksi kapsamındaki bir gıda ürününe yatay veya dikey gıda kodeksinin izin vermediği bir bileşenin ilave edilip edilmediğinin tespitinde, ilgili kodeks hükümlerine ilave olarak, uluslararası veya ulusal çalışmalar neticesinde belirlenen ve Bakanlık resmi internet sitesinde duyurulacak analiz metotları ve karar limitleri kullanılacak.

Limon suyu izlenimi veren limon aromalı sos, limon sosu, limonlu sos ve benzeri isimlerle satılan ürünler, 31 Aralık'tan sonra yurt içinde piyasaya sunulamayacak.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
    Çok yerinde bir karar olmuş. İnşallah sağlığa zararlı tüm ürünler yasaklanır. Yurtdışında ürünlerin üzerinde A, B, C, D, E gibi sağlık kodları var, ürünün ne derecede sağlıklı veya zararlı olduğunu kolayca anlayabiliyorsunuz. Dolayısıyla firmalar düşük katkı maddeli, sağlıklı ürünler üretmeye teşvik ediliyor.
    Cevapla