Emekli zammının yükseltilmesine ilişkin detaylar ortaya çıktı

Emeklilere yapılan zammın yüzde 49.25'e yükselmesinin perde arkasına ilişkin detaylar ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, işçi, esnaf emeklileri ile memur emeklilerinin maaşlarının eşitlenmesi talimatını verdi, hazırlıklar hızla tamamlandı

Emekli zammının yükseltilmesine ilişkin detaylar ortaya çıktı
Emekli zammının yükseltilmesine ilişkin detaylar ortaya çıktı
GİRİŞ 25.01.2024 09:43 GÜNCELLEME 25.01.2024 12:29
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ek zam yapılmasına ilişkin alternatifli bir çalışma yapılıp Kabine gündemine getirilmişti. Bu çalışmada iki kesimin maaş artışlarının ocak ya da kademeli olarak temmuz ayında eşitlenmesi yönünde iki alternatif bulunuyordu. Kabinede işçi, esnaf ve memur emekli maaş artışlarının temmuzda eşitlenmesi yönünde karar çıktı ve yüzde 42.6'lık artış duyuruldu.

VATANDAŞIN TALEPLERİ İLETİLDİ

Zamların açıklanmasından sonra seçim bölgelerine giden AK Partili milletvekilleri vatandaşların iki kesim arasındaki artış farkının giderilmesine yönelik talepleri ile karşılaştı. Vatandaşlar milletvekillerine telefonla da ulaşıp bu durumu dile getirdi. Bazı grup ve parti yöneticileri geçen hafta sonu Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşüp sahadaki durumu detaylı bir şekilde aktardı. İki kesim arasındaki artış farkının giderilmesi gerektiğini dile getirdi. Teşkilatlardan da Erdoğan'a aynı doğrultuda bilgiler gitti.

HIZLA ÇALIŞMA YAPILDI

Sabah'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanları ile görüşüp "İşçi, esnaf ve memur emekli maaş zamları ile ilgili yeni bir çalışma yapılsın. İki kesimin artışlarını eşitleyelim" dedi.

Bunun üzerine hızla çalışma yapıldı ve kamuoyu ile paylaşıldı.

KAYNAK: SABAH
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 28
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Aldığın paraları iade et o zaman
  Cevapla
 • yozgatlı 3 ay önce Şikayet Et
  insanları 40 yaşında emekli ederseniz olacağı budur adam 60 yaşında emekli olackken 40 yaşında emekli oliyor birde maaş beğenmiyor nankör insanlar
  Cevapla
 • Davut 3 ay önce Şikayet Et
  Memura verilen seyanen emekli memura neden verilmedi eğer bütcede para yoksa kimseyada vermeyeceksın
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Kim ne derse desin. 55 yaşın altında emekli olanların maaşı iptal edilmeli. Ben 44 yaşında emekli oldum. Yav dünyanın neresinde 40'lı yaşlarda emeklilik var. Milleti bedava yaşama alıştırıyorlar. Sonra maaş beğenmeme. Hiç vermese vallahi ses çıkmaz.
  Cevapla
 • Doğan 3 ay önce Şikayet Et
  Seyyanen zam gelmeden emeklinin durumu düzelmez.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle