Marmara'daki fırtına balık fiyatlarını etkiledi

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde 3 gündür etkili olan şiddetli fırtına ve yağış Bandırma Su Ürünleri Hali’nde balık tezgahlarındaki fiyatları da yükseltti.

Marmara'daki fırtına balık fiyatlarını etkiledi
Marmara'daki fırtına balık fiyatlarını etkiledi
GİRİŞ 23.01.2024 21:11 GÜNCELLEME 24.01.2024 02:04
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Marmara Denizi'nde görülen fırtına ve etkisini artıran yağış nedeniyle balıkçılar açık denizlere çıkmakta zorlandı. Avlanmanın az olması nedeniyle Bandırma Su Ürünleri Hali’ndeki balık tezgahlarındaki fiyatlar da yükseldi.

Geçen hafta kilosu 100 liradan satılan hamsi bugün 150 liradan satılıyor. Balık tezgahlarında çeşidin olduğu görülse de bolluk olmadığı göze çarptı. Mezgitin kilosu 250 liradan, çinakop 400-500 liradan, çipura tane 150 lira, Karadeniz levrek tane 120 liradan, tekir 400-500 liradan, istavrit 80 liradan palamut 150 lira, sardalye 70 liradan satılıyor.

"HAMSİ 150 LİRADAN SATILIYOR"

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma Su Ürünleri Hali’ndeki balıkçı Barış Yılmaz, "Havalar esiyor ve fiyatlar da haliyle yüksek. Hamsi tezgahta 150 liradan kilosu satılıyor. Vatandaşlarımız ucuz balıktan yana istavrit ve sardalyeyi tercih ediyor. Hamsi az gelmesinden dolayı da fiyatları etkileniyor. Fırtına estiği sürece tekneler açılamıyor ve bu durum da tezgahlara yansıyor. Marmara'da hamsinin kilo fiyatı 150 liraya kadar yükseldi. Orta boy istavritin kilosu 80 lira, iri istavritin kilosu ise 100 liraya kadar yükseldi. Hava şartları normalleştiğinde balık fiyatları da haliyle düşecektir" dedi.

 

KAYNAK: İHA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 10
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Sanki fırtınadan önce ucuzdu .
  Cevapla
 • Bursalı 16 2 ay önce Şikayet Et
  Hep fiyat etkileniyor ya dünyada böyle bir şey yok ya denizde rüzgâr fırtına fiyatlar yukarı hiçbir şey aşağı gitmiyor çünkü dürüst insan kalmadı bu ülkede
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Bende yemem çokmu
  Cevapla
 • Malatya 2 ay önce Şikayet Et
  Ülkede rüzgar esmesin aç gözlülerin cebi hep dolsun
  Cevapla
 • Adnan 2 ay önce Şikayet Et
  Bende almam ellerinde koksun 10 Gün almayı bakalım o fiyalar nasıl iniyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle