Petrol fiyatları Libya etkisiyle düşüşte

Libya'daki en büyük petrol sahasının 3 hafta sonra yeniden petrol akışına başlayacağı haberiyle petrol fiyatları düşüşe geçti.

Petrol fiyatları Libya etkisiyle düşüşte
Petrol fiyatları Libya etkisiyle düşüşte
GİRİŞ 22.01.2024 13:49 GÜNCELLEME 22.01.2024 13:49
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Orta Doğu'da ve Kızıldeniz'deki kriz ile petrol piyasalarında petrol arzının bol kalacağı beklentilerinin oluşması nedeniyle, ham petrol bu yıl yön bulmakta zorlandı. Bloomberg'e göre petrol fiyatları, OPEC üyesi Libya'nın en büyük sahasından üretime yeniden başlamasıyla küresel arzın artması ve Kızıldeniz'de gemi taşımacılığını kesintiye uğratmaya devam edecek gibi görünmesiyle düşüş yaşadı.

Brent petrolü varil başına 78 dolara düşerken, Batı Teksas varil başına 73 doların üzerinde seyrediyor. Libya Ulusal Petrol Şirketi, daha önce günde yaklaşık 270 bin varil petrol pompalayan Shahara sahasındaki akışın 3 hafta sonra yeniden başlayacağını açıkladı. Öte yandan ABD'nin Yemen'deki İran destekli Husi isyancıların gemilere saldırmasını engellemeye çalışması nedeniyle Kızıldeniz ve Süveyş Kanalı'ndaki petrol nakliyesinde uzun süreli aksamalar yaşanmasını bekliyor.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
    Petrol fiyatları düşüyor deniyor ama bizde ikide bir akaryakıta zam yapılıyor. Bu nasıl bir yönetim anlayışı. Anlamak mümkün değil. Hiç mi kul hakkını düşünmezler bunlar.
    Cevapla