Emekli maaşları ne kadar artacak?

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı, bugün yapılacak Kabine toplantısında. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılacak ek zam için hazırlanan çalışma, Kabine'nin ana gündem maddesi olacak.

Emekli maaşları ne kadar artacak?
Emekli maaşları ne kadar artacak?
GİRİŞ 16.01.2024 10:42 GÜNCELLEME 16.01.2024 14:46
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı, Kabine toplantısından çıkacak kararda. SSK ve Bağkur emekli aylıklarına iyileştirilme yapılmasına yönelik çalışmaya son şekli, Kabine'de verilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılacak kabine toplantısında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in bir sunum yapması bekleniyor.

AK PARTİ'DEN AÇIKLAMA

Meclis'te açıklama yapan AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, emekli zammına ilişkin olarak, "Oran verme imkanım yok, Kabine'de netleşecek." dedi.

YILMAZ: ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ

Cuma günü gazetecilerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, emekli zammına ilişkin açıklamalar yaptı. Yılmaz, "Emeklileri enflasyona ezdirmeme prensibimizden uzaklaşmış değiliz ve tüm gayreti sarf ediyoruz." dedi. Yılmaz, yapılacak düzenlemede yılbaşı ve temmuz ayını birlikte değerlendireceklerini söyledi.

TERÖRLE MÜCADELE

Kabinenin bir diğer gündem başlığı terörle mücadele olacak. 

9 askerin şehit olduğu saldırının ardından, Irak ve Suriye'nin kuzeyinde devam eden operasyonlar, hava harekatları ve MİT'in sahadaki operasyonları analiz edilecek. 

Terör örgütü ile mücadelede atılacak yeni adımlar ele alınacak.

ÖĞRETMENLERİN GÖZÜ DE KABİNE'DE

Binlerce öğretmenin gözü kulağı da kabinede olacak. Kaç öğretmenin atanacağına kabinede karar verilmesi bekleniyor. 

İSVEÇ'İN NATO'YA ÜYELİK SÜRECİ

İsveç’in Nato'ya üyelik süreci konusunda Meclis Dışişleri Komisyonu'nda kabul edilen protokolün, Genel Kurul sürecinin de Kabine'de ele alınması bekleniyor.

Kabine'nin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, kameraların karşısına geçecek ve toplantıda alınan kararlara ilişkin açıklamalarda bulunacak.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 9
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Alın size eyt. 45 yasında emekli olursan böyle olur. Eyt vermezsen vatanı chp lilere satarız dediniz oy yok diyerek. 45 yasında devlet seni paraya boğacak he. Ne hizmet ettin ulen. Sızlama git çalış. O maaşa ek olarak Bi maaş daha alsan ay sonunu getirirsin. Siz istediniz
  Cevapla
 • Mehmet 4 ay önce Şikayet Et
  1.dereceye gelmiş tüm memurlara 3600 ek gösterge verilmesi müjdesini bekliyoruz.
  Cevapla
 • Vatandaş 4 ay önce Şikayet Et
  kök maaş üzerinde iyileştirme ve zam yapılması lazım ki emekli ne alacağını anlasın
  Cevapla
 • DURSUN 4 ay önce Şikayet Et
  17₺ olmalı aksi dahi düşünülemez
  Cevapla
 • dermanbeydr 4 ay önce Şikayet Et
  En son geçen yol bir zam verdiler...enflasyona ezdirmeyeceklermiş.miş.miş.oradan bakınca öylemi görülüyor..7500 lira harca harca bitmez...para bile biriktirir insan..ev kiralaro bile 10.000 tl den başlıyor...ismi bakan fakat hiç bir şey görmüyorlar...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle