'Memurun görev aylığı ile emekli aylığı arasındaki bağ yeniden kurulmalı'

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Diyanet-Sen’in 3. Büyük Türkiye Buluşması’nda yaptığı konuşmada, memurun emekli olduğunda alacağı aylığın görevdeyken aldığı aylığa yakın olması gerektiğini ifade etti.

'Memurun görev aylığı ile emekli aylığı arasındaki bağ yeniden kurulmalı'
'Memurun görev aylığı ile emekli aylığı arasındaki bağ yeniden kurulmalı'
GİRİŞ 09.01.2024 16:32 GÜNCELLEME 09.01.2024 16:32
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Memur-Sen'e bağlı Diyanet-Sen’in 3. Büyük Türkiye Buluşması gerçekleşti.

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, burada yaptığı konuşmada, Diyanet-Sen’in 100 bin üye hedefiyle yoluna devam ettiğini belirtti.

Yalçın, konuşmasında, memurun görev aylığı ile emekli aylığı arasındaki bağın yeniden kurulması ile ilgili şu değerlendirmede bulundu:

İstiyoruz ki, görev aylığıyla emekli aylığı arasında koparılan bağ yeniden tesis edilsin. En düşük emekli memur maaşı 14 bin 700 lira oldu. Yani asgari ücretin altında kaldı.

Bununla nefes alınmaz. Bununla yaşanmaz. Onun için bu alan yeniden tesis edilmeli, görev aylığıyla emekli aylığı arasındaki bağ kurulmalı. Bu; tasarruf genelgesine, bütçe sıkılaşmasına, mali disipline kurban edilecek bir alan değil. Emeğin karşılığı gözetilmeli, emeklilerin hukuku gözetilmeli diyoruz.

"DIYANET-SEN, ÖRGÜTLENME ORANI AÇISINDAN ZİRVEDE"

Toplantı ile ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımında Diyanet-Sen'in 3. Büyük Türkiye Buluşması ile ilgili görüşlerini aktaran Yalçın, şu ifadeleri kullandı:

Diyanet-Sen, Türkiye'de işçi ve memur sendikacılığı dahil olmak üzere örgütlenme oranı açısından zirvede yer alan teşkilattır. Memur-Sen'imizin ilk yetkili sendikası olan ve yetkinin 20 yıldır hakkını veren Diyanet-Sen'in lider kadrolarını, Genel Başkan Ali Yıldız'ın şahsında tebrik ediyorum. Büyük Türkiye Buluşması'nın hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.

NUMAN KURTULMUŞ'A TEŞEKKÜR

100 bin üye hedefiyle yoluna devam eden Diyanet-Sen'in ilçe temsilcileri, şube yönetimleri ve şube başkanları olmak üzere 1.500’ü aşan lider kadrosu ile bir araya geldik.

Yoğun programı arasında davetimizi geri çevirmeyen, diyanet ve vakıf görevlilerine önem veren, teşkilatımızın buluşmasını teşrif eden TBMM Başkanı Sayın Numan Kurtulmuş'a teşekkürlerimi sunuyorum.

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 2
  • Memur X 6 ay önce Şikayet Et
    Nasıl olacak O İş bı söyle de bilelim Size tek sözüm var oda Artık bizimle Kafa bulmaktan Vazgeçin
    Cevapla
  • Memur X 6 ay önce Şikayet Et
    Bu işlere sebep olanlara Hak Helal edilir mi Elbette edilmez edilemez Ancak Bol Beddua Edilir Yazık oldu yazık oldu Bunca Çabalarıma emeklerime Gayretime Yuh olsun Bizi böyle edenlere
    Cevapla