Cevdet Yılmaz'dan memur zammı açıklaması! Oran verdi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 2024 için memur zammının yüzde 50 civarında olacağını belirtti.

Cevdet Yılmaz'dan memur zammı açıklaması! Oran verdi
Cevdet Yılmaz'dan memur zammı açıklaması! Oran verdi
GİRİŞ 24.12.2023 10:25 GÜNCELLEME 24.12.2023 14:47
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Yılmaz, TBMM Genel Kurulunda, Cumhurbaşkanlığı ile bağlı ve ilgili kuruluşların 2024 yılı bütçeleri üzerinde yaptığı konuşmada, önemli mesajlar verdi:

MEMUR ZAMMI YÜZDE 50

“Ocak 2024’te memur emeklilerinin emekli aylıklarındaki artış, memurlarda olduğu gibi hem enflasyon farkı hem de toplu sözleşme gereği alınacak ücretler dahil edildiğinde yüzde 50 civarında olacak. Diğer emeklilerimiz için de enflasyona ezdirmeyecek bir anlayışla artış gerçekleştirilecek. 2024’te asgari ücretin belirlenmesine ilişkin çalışma devam ediyor. Kamu tarafı, özel sektör, çalışan tarafı var. Bu üçü arasında bir müzakere yürütülüyor. Bu müzakerelerin sonucunu görmeden herhangi bir rakam telaffuz etmemiz doğru olmaz.

ÜLKEMİZİ TÜM DÜNYADA ANLATACAĞIZ

260 milyarı birisi getirip sizin ülkenizde doğrudan yatırım yapıyorsa güven duyuyor demektir. Bazen yadırgıyorlar ‘Şu bakanımız niye filanca ülkeye gidip Türkiye’nin yatırım fırsatlarını anlattı’ diye eleştiriyorlar. Doğrusu ben bazı eleştirilere şaşıyorum. ‘Gitmedi’ diye eleştirilmesi lazım, ‘ülkenin yatırım potansiyelini niye yeterince anlatmıyorsunuz’, ‘ülkemizi tanıtmıyorsunuz’ diye derseniz anlarım. ‘Aman efendim el açtık ülkelere’ böyle bir mantaliteyle bu ülkeyi büyütemezsiniz. Bu ülkenin insanına aş imkânı sağlayamazsınız. Çünkü bir taraftan da medyada Türkiye aleyhinde kasıtlı şekilde oluşturulmuş algılar var. Yatırımcılara gidip objektif verilerle bunu kıracağız. Ülkemizi tüm dünyada anlatacağız.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 18
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  Bu ülkede herkes memur mu olmalı ki kaymağı yesin. Asgari ücretli ve Ssk emeklisi başka bir yerin vatandaşı mı
  Cevapla
 • ahiret yolcusu 3 ay önce Şikayet Et
  memur ve memur emeklisi versin oyu bundan sora
  Cevapla
 • ottoman-osmanlı 3 ay önce Şikayet Et
  Böyle anlamsız konuştukça piyasa maaşlar daha ele geçmeden zamlarını yapıyor, sizin bu konuşmalarınız sadece gaz alma.konuşmak yerine emekliyi insanca yaşatacak sadece enflasyon zammı değil seyyanen iyileştirmede yapın.
  Cevapla
 • selim koç 3 ay önce Şikayet Et
  memurun tuzu kuru. emekliden ne haber?
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  +5 Reis zammı %55
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle