Türkiye ve Yunanistan arasındaki yatırımlarda yeni dönem

Türkiye ile Yunanistan'ın yatırım ofislerinin imzaladığı mutabakatla, iki ülke arasındaki karşılıklı yatırımların artırılması için çalışmalar yapılacak.

GİRİŞ 10.12.2023 17:14 GÜNCELLEME 10.12.2023 17:14
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisinden edinilen bilgiye göre, Türkiye'nin küresel yatırımlardan aldığı payı artırmaya yönelik çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Amerika'dan Uzak Doğu’ya kadar dünyanın birçok ülkesi ve bölgesine yönelik çalışmalar yapılırken, bu ülkelerde Türkiye'deki yatırım ortamıyla ilgili gelişmeler ve atılan adımlar anlatılıyor.

Bu çalışmalar kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekleştirdiği Yunanistan ziyaretinde Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile Enterprise Greece arasında mutabakat imzalandı.

Bu mutabakatla iki ülke, uluslararası doğrudan yatırımlar alanında yeni bir işbirliği dönemini başlatmış oldu. Mutabakat, karşılıklı yatırımların artırılmasını ve iki ülke şirketlerinin üçüncü ülkelerde işbirliği yapmasını da içeriyor.

DOĞRUDAN TEMAS ARTIRILACAK

Mutabakat kapsamında, karşılıklı yatırımlarda, her iki tarafın yararına olacak şekilde işbirliği geliştirilecek. Türkiye ile Yunanistan iş çevreleri arasındaki doğrudan temas artırılacak.

Karşılıklı fayda sağlayacak yatırımlar teşvik edilecek, yatırıma elverişli ortam oluşturulacak ve buna ilişkin çalışmalar hızlandırılacak.

Ortak girişimler ve yatırım projelerine karşılıklı katılım gibi faaliyetler dahil olmak üzere, ticari kuruluşlar tarafından yatırım faaliyetlerinin gerçekleştirilmesine ilişkin koşullar hakkında bilgi alış verişinde bulunulacak. Ayrıca ekonomik kalkınmaya yönelik fuar, sergi ve iş toplantıları hakkında iki ülke yatırımcıları karşılıklı olarak bilgilendirilecek.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 18
 • oflu 2 ay önce Şikayet Et
  izrailliler kktc nin en verimli topraklarini almis 15-20 sene sonra yeni palestina temelleri atilmis daha sonra tr siz biri birinizi yiyin.....................
  Cevapla
 • Eninde Sonunda 2 ay önce Şikayet Et
  Böyle işbirliği olduktan sonra iki ülke neden birbirleriyle savaşsın....savunma giderlerinde çok düşer.....paraları kendi refahları ve büyüme için kullanırlar .... AB ve ABD avcunu yalar.......
  Cevapla
 • soru 2 ay önce Şikayet Et
  silahlandırılan adalar ve batı trakya türkleri sorunları niye konuşulmaz oldu?
  Cevapla
 • Dinarlı Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Önce Vatan !!! Toprağını iade etsinler de öyle ticaret
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  noldu öyle biri yok görüşmem diyodun ?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle