Mehmet Şimşek: Sadece TOGG'a onay veriyoruz!

Devlet kurumların planlanmış taşıt taleplerine ilişkin Bakan Mehmet Şimşek, "Örneğin 'taşıtım eski, yenilenmesi lazım' diye talepler geliyor. Onay verirken 'sadece yerli ve milli olan, TOGG'u alabilirsin' diyoruz." dedi.

GİRİŞ 10.12.2023 07:46 GÜNCELLEME 10.12.2023 10:17
Bu Habere 143 Yorum Yapılmış

Hazine Bakanı Mehmet Şimşek, kurumların tasarruf önlemlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

"Vatandaşımız kamuda tasarruf da bekliyor. Bu konuda yoğun çaba içindeyiz." diyen Şimşek, "Bizim bakanlığımızda yurt dışı gezilerini yoğun şekilde inceliyoruz, gerekli mi, bir kişi gitse olur mu? Bu konularda da hassasiyet gösteriyoruz. En büyük tasarruf üretken alanlara kaynakların kanalize edilmesidir." dedi.

TOGG'A İZİN

Bakan Şimşek, "Kurumların planlanmış taşıt talepleri var. Örneğin 'taşıtım eski, yenilenmesi lazım' diye talepler geliyor. Onay verirken 'sadece yerli ve milli olan, kullanımı ucuz olan elektrikli TOGG'u alabilirsin' diyoruz, ikincisi mevcudu satacaksın diyoruz. Muhtemelen mevcut daha pahalıdır, dizel ya da benzinlidir, gideri yüksektir. Bu konularda hassasız." açıklamasında bulundu.

 Mehmet Şimşek’ten önemli mesajlar: Türk Lirasındaki kan kaybı durdu! Mehmet Şimşek’ten önemli mesajlar: Türk Lirasındaki kan kaybı durdu!

KAYNAK: SABAH / ZÜBEYDE YALÇIN
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 143
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Kamu kurumlarıda bu nedenle kiralama metoduna gidiyor malesef
  Cevapla
 • Envers 2 ay önce Şikayet Et
  Sn Bakanım güzel bı adım yerli olsun bide kanunlar milletin hayirina olan işlere takoz koyuyor içimizdeki hainler güzel işleri durdurmak için mahkemeye gidiyor hakikaten yıllarca durduruyor.
  Cevapla
 • misafir 2 ay önce Şikayet Et
  insallah!
  Cevapla
 • Yavuz 2 ay önce Şikayet Et
  Makam araçları tamamen kaldırılsın.
  Cevapla
 • SEFA 2 ay önce Şikayet Et
  vatandaş 30 senelik arabaya biniyor. devlet kurumları da yaptırıp kullansın. eski dedikleri de 2-3 senelik araçlar. askeriye gibi olmalı tüm kurumlar. bakımını yaptır kullan. ve her kullanan aracından mesul olmalı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle