Yürürlüğe giriyor: Mastercard'dan 11 milyar dolarlık hisse geri alımı!

Mastercard 11 milyar dolarlık hisse geri alımı yapacak. Şirket, yeni hisse geri alım programının daha önce açıklanan 9 milyar dolarlık programın tamamlanmasıyla yürürlüğe gireceğini söyledi.

Yürürlüğe giriyor: Mastercard'dan 11 milyar dolarlık hisse geri alımı!
Yürürlüğe giriyor: Mastercard'dan 11 milyar dolarlık hisse geri alımı!
GİRİŞ 06.12.2023 11:14 GÜNCELLEME 06.12.2023 11:14
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Mastercard, yönetim kurulunun yeni bir hisse geri alım programını onayladığını ve şirkete A Sınıfı hisselerinden 11 milyar dolara kadar geri alım yapma yetkisi verdiğini söyledi.

Mastercard ayrıca üç aylık temettü miktarını da bir önceki temettü miktarı olan 57 sentin üzerine çıkararak hisse başına 66 sente yükseltti. Şirket, yeni hisse geri alım programının daha önce açıklanan 9 milyar dolarlık programın tamamlanmasıyla yürürlüğe gireceğini söyledi.

Mastercard hisseleri mesai sonrası işlemlerde yaklaşık %1 artışla 411,75 dolara yükseldi.

Ekim ayında rakibi Visa da 25 milyar dolarlık yeni bir çok yıllı hisse geri alım programı onaylamıştı.

Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 1
  • FEHMİ 7 ay önce Şikayet Et
    Troy iyiki cikmis senelik 500 milyon dolar paramız gidiyormuş bunlara bizim yeteri kadar bu konularda bilgilendirilmedigimizi dusunuyorum troy kartın varlığından 1 ay önce haberim oldu
    Cevapla