Bakan Şimşek'ten enflasyon mesajı!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek enflasyon rakamlarını sosyal medya hesabından değerlendirdi.

GİRİŞ 04.12.2023 12:08 GÜNCELLEME 04.12.2023 13:43
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Kasım ayında da devam eden çekirdek enflasyondaki düşüş cesaret vericidir.

C endeksindeki aylık artışlar önemli ölçüde zayıfladı:
Eylül %5,28
Ekim %3,72
Kasım %1,96

Bu, enflasyonda ciddi momentum kaybına işaret ediyor.

Yıllıklandırılmış çekirdek enflasyon hedeflerimizle uyumlu.

Enflasyonla mücadele süreç işi; programımızı kararlılıkla uyguluyoruz, başaracağız."

Fuat Öner Haber7.com - Sorumlu Müdür/Yayın Koordinatörü
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İnternet Gazeteciliği-Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na haber editörü katılan Öner, Haber7.com'da ‘Yayın Koordinatörü' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.
YORUMLAR 10
 • Analiz! 2 ay önce Şikayet Et
  Sayın Mehmet Şimşek Beyin ekonomik hamleleri adımları doğru ve 100% destekliyoruz arkasındayız! Japan MB BOJ 1970 lerde çift haneli Enflasyonu 5 senede tek haneyi düşürebildi! Sayın Bakan geçen 5 senede yapılan Ekonomik hataları düzeltmeyi çalışıyor! Maalesef bu hataları düzeltmek için sabır ve zaman gerek! Sayın Bakan geri gelmeseydi bugün+1000% Venezuela gibi Hiper Enflasyon olacaktı!
  Cevapla
 • Soruyoruz 2 ay önce Şikayet Et
  Ev sahibleri kiralara %100 ile %300zam arasi yapiyor bu fahis artışlar enflasyonu hiç etkilemiyormu acaba
  Cevapla
 • Ersan 2 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanım size bağlı olan kalkınma ve yatırım bankasına ne zaman sahip çıkacaksınız borsada kalkınma yatırımcısını tokatlayıp duruyorlar zarar üstüne zarardayız banka çok güçlü ama SPK ceza üstüne ceza vererek bankayı itibarsızlaştırıyor gereken yapılsın lütfen
  Cevapla
 • emeklinin biri 2 ay önce Şikayet Et
  git masallarını başkalarına anlat çarşı pazar fiyatları neler diyor git de görüver gözlerin fal taşı gibi açılsın tüik sizin olsun artık millet bunları yemiyor 31 marta az kaldı bekle
  Cevapla
 • dmr 2 ay önce Şikayet Et
  ba ba ba bakkkk hele senin dilin ne dirr
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle