Altın fiyatlarında rekor! Tüm zamanların en yüksek seviyesi

Son dakika haberi: Altın fiyatları, ABD Merkez Bankasının (Fed) para politikası sıkılaşmasında sona geldiği ve gelecek yıl faiz indirimine başlayabileceğine dair beklentilerin güçlenmesiyle tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

GİRİŞ 02.12.2023 00:39 GÜNCELLEME 02.12.2023 09:57
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

Altının ons fiyatı 2.075,41 dolarla rekor seviyeye yükselmesi sonrası TSİ 22.50 itibarıyla 2.067,41 dolardan işlem gördü.

ALTIN FİYATLARINDAKİ YÜKSELİŞ HIZ KAZANDI

Fed Başkanı Jerome Powell'ın bugünkü açıklamalarının ardından Fed'in para politikası sıkılaşmasını tamamladığına dair beklentilerin artmasıyla altın fiyatlarındaki yükseliş hız kazandı.

Powell, Atlanta’daki Spelman College’da yaptığı konuşmada, yetersiz ve aşırı sıkılaşma riskleri daha dengeli hale gelirken Federal Açık Piyasa Komitesinin (FOMC) dikkatli bir şekilde ilerlediğini yineledi.

Attıkları güçlü adımların politika faizini oldukça kısıtlayıcı bir bölgeye taşıdığını belirten Powell, "Yeterince kısıtlayıcı bir duruşa ulaştığımız sonucuna güvenle varmak veya politikanın ne zaman gevşeyebileceğine dair yorum yapmak için erken olacaktır. Gerekmesi halinde politikayı daha da sıkılaştırmaya hazırız." dedi.

Analistler, piyasaların Powell'ın faiz oranlarının oldukça kısıtlayıcı bir bölgede olduğuna ilişkin yorumlarına odaklandığını, para politikasının gevşetilmesi konusunda konuşmak için erken olduğu yönündeki uyarısının göz ardı edildiğini belirtti.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 28
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Altın değer kazansın diyenler yapmayın ya hu. Millet bu sebeple evlenmekten kaçıyor
  Cevapla
 • Konyalı 2 ay önce Şikayet Et
  Müslümlar için en iyi yatırım faizden uzak durun kişisel tavsiyem fiziki olarak alın.
  Cevapla
 • Ülkem 2 ay önce Şikayet Et
  Ne dedim size aylardır altın pik yapacak borcu olan ödesin parası olan altın alsın çünkü altının değeri bu değil fed altını baskıliyor faizle ama o da bir yere kadar dı vede bitti ve altın hızlı arttı bence hala altının değeri bu değil hele gümüş bedava kısaca altında ralli başladı düğün ve borcu olanların allah yardımcıları olsun altın artmaya devam edecek kısaca böyle vesselam.
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Altın diğer şeylere göre ezik bile kaldı ev araba fiyatları bahçe fiyatları
  Cevapla
 • Hacıoğlu 2 ay önce Şikayet Et
  Bu da gecer ya hu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle