Rum kesiminin doğal gaz çıkarmak için anlaştığı iddia edildi

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY), ABD'li enerji şirketi Chevron ile Doğu Akdeniz'de GKRY'nin sözde münhasır ekonomik bölgesinde Aphrodite isimli sahadan doğal gaz çıkarmak için anlaşmaya vardığı iddia edildi.

Rum kesiminin doğal gaz çıkarmak için anlaştığı iddia edildi
Rum kesiminin doğal gaz çıkarmak için anlaştığı iddia edildi
GİRİŞ 01.12.2023 18:38 GÜNCELLEME 01.12.2023 20:43
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Associated Press'e (AP) konuşan ve güvenlik sebebiyle ismi verilmeyen GKRY yetkilisi, GKRY ile Chevron'un Aphrodite sahasından doğal gaz çıkarmak için anlaşmaya vardığını söyledi.

Yetkili, GKRY ve Chevron'un 4,2 trilyon fit küp doğal gaz rezervine sahip olduğu tahmin edilen bölgeden doğal gaz çıkarmasının iki tarafa da "karşılıklı yarar" sağlayacağı yorumunu yaptı.​

Anlaşmanın ne zaman yapıldığına ilişkin ise bilgi verilmedi.

 

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 7
 • Bahattin emecen 2 ay önce Şikayet Et
  Safsata inançları için kendi itlerini dahi öldüren bir bir vahşi halk düşünün diğer insanlara ne yapmaz bebek dahi öldürüyorlar ve bunlar devlet statüsünde yazıklar olsun bu insanlığa özür dilerim hitler siz çok haklıymışsınız
  Cevapla
 • Bora 2 ay önce Şikayet Et
  E hazır bölge karışırken şu rumun sesini kessekmi
  Cevapla
 • Türk oğlu Türk 2 ay önce Şikayet Et
  Şunlara hadlerini bildirmek gerekiyor bir metreküp bile satmalarına izin vermeyin
  Cevapla
 • cano 2 ay önce Şikayet Et
  Amerika ingiltere Firansa Gemiler Orda Bosuna Deyil israil icinmi Tüm bunlar Kuslar inanmiyo
  Cevapla
 • İzmir berbat 2 ay önce Şikayet Et
  ne Karadeniz'de ne Ege'de nede Akdenizde hiçbir doğal gaz rezervine ihtiyaçimiz yoktur ! APO Heykelimiz var bizim bizlere yeterde artarda, neme lazim sal-gitsin :))) tüm Adalar yeralti Mineral Madenler Petrol ve doğal gaz rezervler hersey Amerika Greck israil Rum konsorsuyumun olsun :)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle