Bakan Kacır: Türkiye yüzde 5,9 büyüdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, büyüme rakamlarını değerlendirdi.

Bakan Kacır: Türkiye yüzde 5,9 büyüdü
Bakan Kacır: Türkiye yüzde 5,9 büyüdü
GİRİŞ 30.11.2023 13:51 GÜNCELLEME 30.11.2023 13:51
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ''Türkiye ekonomisi; Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarını kapsayan 2023 yılının üçüncü çeyreğinde %5,9 oranında büyüme kaydetti.

Büyüme oranında 3,4 puanlık katkı yatırım harcamalarındaki artıştan geldi. Makine teçhizat yatırımlarının da etkisiyle, %14,7 büyüyen yatırım harcamalarında son iki yıldaki en güçlü artış görüldü. 13 çeyrektir kesintisiz büyüme trendini sürdürüyoruz. #MilliTeknolojiHamlesi hedefiyle hayata geçirdiğimiz yatırım, istihdam, üretim ve ihracat politikalarımızla, Türkiye'nin yerli ve milli teknolojilerini güçlendiriyor, üretim kapasitemizi artırıyor ve ihracat alanlarımızı genişletiyoruz.''
ifadelerini kullandı.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • aaaaa 2 ay önce Şikayet Et
    doğru akp+mhp lilerin cepleri büyüdü insaf emekli köle durumuna düştü
    Cevapla