Merkez Bankası'dan rezervlerinden güzel haber! Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Merkez Bankası brüt rezervlerimizin Eylül 2014'ten bu yana ilk kez 134,5 milyar dolara çıktığının müjdesini de sizlerle paylaşmak istiyorum" dedi.

GİRİŞ 29.11.2023 13:21 GÜNCELLEME 29.11.2023 13:39
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, "Küresel ekonomideki zorluklara, bölgemizdeki patlak veren krizlere, 6 Şubat depremlerinin olumsuz etkilerine rağmen yakaladığımız bu ivmeyi çok değerli bulduğumuzu özellikle ifade etmek istiyorum. Bu iklimin güçlenmesi için iş dünyamıza her türlü desteği sağlıyoruz." şeklinde konuştu.

YATIRIMCILARA UYGUN KOŞULLU FİNANSMAN

"Yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve inovasyon odaklı çalışan her girişimcimizin yanındayız." diyen Erdoğan, "Geçen hafta Merkez Bankamız bu amaçla önemli bir karar aldı. Yeni yatırım taahhütlü avans kredisi programına yıllık 100 milyar Türk lirası limit tahsis edildi. Program kapsamında 3 yıl boyunca toplam 300 milyar lira limit ayrılacak. Böylece yatırımcılar çok uygun koşullarda finansmana erişim imkanı elde edecekler. Ayrıca ihracatçılarımız için günlük reeskont kredi limitlerini 10 kat artırarak 3 milyar lira seviyesine çıkardık. Her iki kararın başta ihracatçılarımız olmak üzere, özel sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

MERKEZ BANKASI REZERVLERİ HAKKINDA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Merkez Bankası brüt rezervlerimizin Eylül 2014'ten bu yana ilk kez 134,5 milyar dolara çıktığının müjdesini de sizlerle paylaşmak istiyorum." diye konuştu.

ÇALIŞAN EMEKLİYE İKRAMİYE

Emeklilerimizin yükünü hafifletmek amacıyla hayata geçirdiğimiz 5 bin lira ödeme kararımızı çalışan emeklilerimize de teşmil ediyoruz. Çalışan tüm emeklilerimize tek seferlik ödememizi yapacağız. 4 milyon 689 bin emeklimizin hesaplarına 5'er bin liranı yatıracağız.

"87 MİLYAR DESTEK SAĞLADIK"

Ücretsiz doğalgaz desteğimiz sürüyor. Nisan ayından beri konutlardaki mutfak ve su ısıtma ihtiyaçlarına karşılık gelen doğalgaz tüketiminin faturalardan düşüyoruz. Bu çerçevede vatandaşlarımıza toplam 87 milyar liralık doğrudan destek sağlamış olduk. Bu uygulamayı Nisan 2024 dönemine kadar devam ettireceğiz.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 16
 • Misafir 6 ay önce Şikayet Et
  O zaman yaşama bu ülke de
  Cevapla
 • Ercan 6 ay önce Şikayet Et
  Bizden çalınan la tabiki rekor tazeler . Garibanın alın teri daha cebine girmeden giden bir sistemde . Nereye gitseniz her şeyin fiyatı 4 5 katı olmuş . Sonra böbürlene böbürlene anlatıyorlar.
  Cevapla
 • atalay07 6 ay önce Şikayet Et
  faiz arttırarak mı akaryatın litre fiyatının yarısı vergi olduğu içinmi birazda garibanın cebi rekor kırsa çok iyi olur değilmi beylee
  Cevapla
 • bursalı 6 ay önce Şikayet Et
  döviz getirene af gelecek miş biz haram para istemiyoruz vabelini çekemeyiz en çok döviz pkk sempatizanlarında var bakan şimşek ekonomik terörü mü af edecek (japonya pkk terör örgütlüğünden çıkardı hayırdırı) bu adamlara toprak satın alırsa ne olacak filistinliler gibi haramınızı istemiyoruz
  Cevapla
 • bir calısan emekli 6 ay önce Şikayet Et
  çalışan emeklilere verilmesi kararlaştırılan beş bin TL de çalışmayanlara verilse iyi olurdu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle