Merkez Bankası'ndan EFT kararı! Havale işlemlerinde yeni dönem!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bankaların hafta içi saat 16.00 sonrası ve hafta sonu yapılan EFT/FAST işlemleri için yüzde 50 fazla azami ücret uygulamasını kaldırdı.

GİRİŞ 25.11.2023 00:43 GÜNCELLEME 25.11.2023 10:52
Bu Habere 135 Yorum Yapılmış

Son dakika Merkez Bankası haberleri: TCMB'nin Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usûl ve Esaslar Hakkında Tebliğ'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ'i ile Bankalarca Ticari Müşterilerden Alınabilecek Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ'i Resmi Gazete'de yayımlandı.

EFT/FAST İŞLEMLERİNDE YENİ DÖNEM

Hafta içi saat 16.00'dan sonra ve hafta sonu gerçekleştirilen EFT/FAST işlemlerinde bankalar, azami EFT/FAST tarifelerinin yüzde 50 fazlası kadar ücret alabiliyordu.

1 Aralık 2023'te yürürlüğe girecek düzenlemeler ile saat veya gün farkı olmaksızın bütün EFT/FAST işlemlerinde azami ücret tarifesi aynı uygulanacak.

Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 135
 • Ergun 3 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar herşey güzelde bu bahsettiğiniz küçük banka şube yada ATM sini bulmak zor helede bir ilçede yaşıyorsanız. En iyisi büyük bankalar ve daha az ücret alanı tercih edip devam etmek
  Cevapla
 • Hakkı 3 ay önce Şikayet Et
  Ben de kuvvet türk le çalıyorum mennum iç bir EFT den ücret almaz
  Cevapla
 • Hakkı 3 ay önce Şikayet Et
  Ben de kuvvet türk le çalıyorum mennum iç bir EFT den ücret almaz
  Cevapla
 • Hakkı 3 ay önce Şikayet Et
  Ben de kuvvet türk le çalıyorum mennum iç bir EFT den ücret almaz
  Cevapla
 • Deniz Baltacı 3 ay önce Şikayet Et
  Albaraka ya Teşekkürler 7/24 havale eft Fast masrafsız herkese tavsiye ederim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle