Erdoğan'dan çalışan emekliye ikramiye talimatı

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çalışan emekliye 5 bin TL'lik ikramiye çalışması yapılması için talimatı verdi" dedi.

Erdoğan'dan çalışan emekliye ikramiye talimatı
Erdoğan'dan çalışan emekliye ikramiye talimatı
GİRİŞ 24.11.2023 16:45 GÜNCELLEME 24.11.2023 18:45
Bu Habere 154 Yorum Yapılmış

Çalışmayan emeklilere geçtiğimiz günlerde ödenen 5 bin liralık tek seferlik ikramiyenin çalışan emeklilere ödenmesi için çalışmalar başladı.

ÇALIŞAN EMEKLİYE İKRAMİYE TALİMATI

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışan emekliye 5 bin TL'lik ikramiye çalışması yapılması için talimatı verdiğini söyledi.

Güler, "Cumhurbaşkanımızın talimatıyla çalışan emeklilere de 5 bin TL verilmesine ilişkin detaylı bir çalışma var. Kapsamı ve detayları çalışma sonrasında ortaya çıkacak" dedi. 

Çalışma Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında gerçekleştirilecek. 

Yapılacak çalışma sonrasında ikramiyenin kapsamı kamuoyuna duyurulacak.

ÇALIŞMAYAN EMEKLİYE İKRAMİYE YATMIŞTI

Emeklilere 5 bin lira ödenmesine ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşmış ve 2023 Ekim ödeme döneminde gelir veya aylık ödemesi yapılan sigortalı ve hak sahiplerine bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ödenmişti. Ödemeler kasım ayının ilk iki haftası emeklilerin hesabına yatmıştı.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 154
 • Çiçek 5 ay önce Şikayet Et
  Verilen 7200 pirim gün eşitleme sözünüz ne zaman gerçekleşçek
  Cevapla
 • gözlemci 5 ay önce Şikayet Et
  ben memur emeklisiyim üstünün ÇKS yaptırdım ondan dolayı Cumhuriyeti ikramiyesini alamadık sağ olsun reisimiz yapılan yanlıştan dönüldü reisi olmasa bu ak parti batar galiba
  Cevapla
 • Ali 5 ay önce Şikayet Et
  Reis, 97 öncesi çalıştığımız oteller sigortamızı yatırmamış EYT yasası çıkarken 5000 gün diye bas bas bağırdınız 5900 gün karşımıza çıktı. Hâlâ bekliyoruz onu da bir halletseniz çok güzel olacak
  Cevapla
 • Osmaniye kit 5 ay önce Şikayet Et
  Kamuda kit olarak çalışan güvenlik görevlileri kadro bekliyor
  Cevapla
 • Nurcihan 5 ay önce Şikayet Et
  Çalışanlara Ceza gibi bir şeydi bu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle