Merkez Bankası, 2 kuruluşun faaliyetini iptal etti

Merkez Bankası, IQ Money Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ'nin elektronik para kuruluşu olarak faaliyette bulunma iznini iptal etti. Karar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Merkez Bankası, 2 kuruluşun faaliyetini iptal etti
Merkez Bankası, 2 kuruluşun faaliyetini iptal etti
GİRİŞ 22.11.2023 09:08 GÜNCELLEME 22.11.2023 09:08

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), IQ Money Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ'nin elektronik para kuruluşu olarak faaliyette bulunma iznini iptal etti.

TCMB'nin söz konusu kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Karara göre, IQ Money Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ'ye elektronik para ihracı hizmetleri sunmak üzere 10 Eylül 2020'de verilen elektronik para kuruluşu olarak faaliyette bulunma izni iptal edildi.

Söz konusu karar; Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunu'nun 16. ve 19. maddesi uyarınca alındı.

Fuat Öner Haber7.com - Sorumlu Müdür/Yayın Koordinatörü
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İnternet Gazeteciliği-Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na haber editörü katılan Öner, Haber7.com'da ‘Yayın Koordinatörü' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.