Elon Musk'tan dünya devlerine Filistin resti! Sosyal medyayı salladı

Tesla, SpaceX ve sosyal medya platformu X'in sahibi Elon Musk, Filistin paylaşımlarına izin verdiği için reklamlarını çeken dünya devlerine cevap verdi. Musk'ın cevabı dünyada büyük yankı uyandırdı.

GİRİŞ 22.11.2023 00:40 GÜNCELLEME 22.11.2023 00:40
Bu Habere 391 Yorum Yapılmış

7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne ölüm yağdıran katil İsrail'in soykırım derecesine varan saldırılarının sosyal medya platformu X üzerinden duyurulmasından rahatsız olan Yahudi lobisi, Elon Musk üzerindeki baskısını artırdı.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, ve dünyanın önemli şirketlerinin bazıları sosyal medya platformu X'te reklam vermeme kararı aldı.

REKLAMLARI DURDURMA KARARI

AB Komisyonu sözcüsü Johannes Bahrke, yaptığı açıklamada, İsrail'in soykırım derecesine varan saldırılarını görmezden gelerek, şu ifadeleri kullandı:

"Son haftalarda çeşitli sosyal medya platformlarında dezenformasyon ve nefret söyleminde endişe verici bir artış gördük ve X kesinlikle bundan oldukça etkilendi. Bu nedenle servislerimize içeriğimizin uygunsuz bir bağlamda göründüğünden endişe duyduğumuz ilgili sosyal medya platformlarında bu aşamada reklam vermekten kaçınmalarını tavsiye ettik."

HEDEF TAHTASINA KONULDU

Reklam harcamalarını durdurma kararı alan şirketler, Musk'ın "Yahudi karşıtı" olduğunu iddia ettikleri bir gönderiyi onaylamasını gerekçe olarak gösterdi.

İDDİALARA CEVAP VERDİ

Tesla, SpaceX ve sosyal medya platformu X'in sahibi Elon Musk, yaptığı bir paylaşıma kamuoyundan gelen tepkilere ve "Yahudi karşıtı" iddialarına yanıt verdi.

İnsanlık için sadece en iyisini ve herkes için müreffeh ve heyecan verici bir gelecek dilediğini aktaran Musk, "Hiçbir şey gerçeklerden daha fazlası olamaz." ifadesine yer verdi.ELON MUSK'TAN YENİ AÇIKLAMA!

Sosyal medya platformu X'in sahibi Elon Musk, katıldığı televizyon programında, dev şirketlerin reklam çekmesiyle ilgili soruya cevap verdi.

Sunucu Elon Musk'a, X'teki paylaşımlarınız ve Filistin'le ilgili paylaşımlara izin verdiği için reklamlarını çeken büyük firmalar sebebiyle yatırımcıların endişelerini sordu.

Musk soruya, ''Umurumda değil. Ben inandığım şeyleri söylüyorum. Bunun için para kaybedersem de kaybederim.'' diye cevap verdi.

'SAVAŞLA İLGİLİ REKLAM VE ABONELİK GELİRLERİNİ GAZZE'DEKİ KIZILAY'A BAĞIŞLANACAK'

Öte yandan Elon Musk, Gazze'deki savaşla ilgili de adım atarak, "X Corp, Gazze'deki savaşla ilgili reklam ve abonelik gelirlerinin tamamını İsrail'deki hastanelere ve Gazze'deki Kızıl Haç/Kızılay'a bağışlayacak." dedi.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 391
 • Filistin'im 7 ay önce Şikayet Et
  Atalar boşuna konuşmamış gevurdan dost domuzdan post olmaz diye it iti isirirmi al işte it yine müslüman lari ısırdı bunların hepsi sırtlan leş hepsi leş Allah onlar için hazırladı cehennemi ölünce cehennemde ateşin bol olsun ins Ebu lehep gibi olacak sonunuz
  Cevapla
 • maremer 7 ay önce Şikayet Et
  Güce taptığını hemen ortaya koydu ve yahudi destekli devletler ve şirketler reklamı kesince hemen İsraile koştu ve Haması katil ilan ederek öldürülmelerinden başka çare olmadığını sçyledi.
  Cevapla
 • Muhammet 7 ay önce Şikayet Et
  Elon musk Allah'tan Türk değil.. Çünkü turkiye'de elit kesim ve onlar gibi olmaya çalışıp çağdaşlık çakası satan bir kitle "araplastik,ummetcilik,bu Arap seviciligini bırakın" diyecek kadar aşağılık ve insan olmayı başaramamış bir kitle var..musk Allah'tan Türk değil
  Cevapla
 • Ferhat şayir 7 ay önce Şikayet Et
  Gerçekten okudukça bir yandan çok mutlu oldum ve vicdan ve merhamet sahibi olduğu bir gerçektir.DİLERİM. RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH TEÂLÂ . Rahmetiyle kuşatsin. Kendisini ve sevdikleriyle. Amin
  Cevapla
 • Karahan 7 ay önce Şikayet Et
  Tek kelimeyle mükemmel kalite kokuyorsun Elon Musk Filistin'e ve or'daki mahsm çocuklara yönelik yaptığın duruş adam gibi adam olanlarin duruşu ve hele reklamlar dan gelen parayı insanlik için harcayacagini söylemen arkisa değer
  Cevapla
 • Ne fareler? 7 ay önce Şikayet Et
  İki güzel yalana hemencecik kandınız. Alın size gerçekler!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle