Mısır açıklarında yeni doğal gaz keşfi

Shell Egypt, Akdeniz'de Mısır açıklarında yeni doğal gaz rezervi bulunduğunu duyurdu.

Mısır açıklarında yeni doğal gaz keşfi
Mısır açıklarında yeni doğal gaz keşfi
GİRİŞ 21.11.2023 23:43 GÜNCELLEME 21.11.2023 23:43
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Shell'den yapılan yazılı açıklamada, yeni rezervin Akdeniz'deki Amiriyye'nin kuzeydoğusundaki imtiyazlı bölgede bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, imtiyaz alanında üç kuyu açmak için yürütülen proje kapsamında ilk kuyunun sondajının tamamladığı, toplam gaz rezervi hakkında bilgi vermenin henüz mümkün olmadığı ifade edildi.

Ön verilerin gaz taşıyan bir katmanın varlığını doğruladığını ancak keşfin kapsamını ve potansiyel üretimi belirlemek için alınan verilerin daha fazla değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekilen açıklamada, sondaj çalışmaları tamamlanan ilk kuyudan elde edilen verilerin deniz seviyesinin 250 metre derinliğinde gaz taşıyan bir tabakanın varlığına işaret ettiği bilgisi yer aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Shell Egypt Yönetim Kurulu Başkanı Halid Kasım, yeni keşfi, "Shell Egypt'in yerel pazarda daha fazla pay sahibi olma ve olumlu etki yaratma yönündeki hedeflerine ulaşması için ileriye doğru atılmış önemli bir adım" olarak değerlendirdi.

 

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Gece sorumlusu' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 20
 • deli dumrul 1 hafta önce Şikayet Et
  o gaz bizim .
  Cevapla
 • Fatih 1 hafta önce Şikayet Et
  Mursi yi boşuna mı öldürdüler.. çıkarıp çıkarıp yiyecekler mısırın kaynaklarını..
  Cevapla
 • Maho 1 hafta önce Şikayet Et
  Boşver Mısır gazını, bizin Karadeniz gazı ne oldu, Gabar petrolünü kim içti, bu kış günü ..
  Cevapla
 • Abdullah kul 1 hafta önce Şikayet Et
  Ben içtim
  Cevapla
 • Offofofo 1 hafta önce Şikayet Et
  Bizimkilerde yesillik olsun comar surusunun gazi alinsin diye akdeniz de gemi gezdirsin sonra abd den azari yiyince karadeniz e yonlendirsin
  Cevapla
 • Sacit 1 hafta önce Şikayet Et
  bulan kim? Shell yani yedirmezler mısıra
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle