Selçuk Bayraktar: TB3 ve KIZILELMA dünya muharebe tarihinde devrim yapacak

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, "Bebeklerin hesapsız şekilde katledildiği dünyanın, ahlak, iyilik ve adalet sesinin daha gür şekilde çıkabilmesi için bu uçaklara ve sizlerin çalışmalarına ihtiyacı var" dedi.

GİRİŞ 21.11.2023 17:55 GÜNCELLEME 21.11.2023 17:59
Bu Habere 74 Yorum Yapılmış

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, KTÜ’de düzenlenen 'Milli Teknoloji Hamlesi Söyleşisi'ne katıldı. Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi'nde, salonu dolduran öğrencilerle bir araya gelen Bayraktar, BAYKAR'ın tarihsel süreçteki gelişimi hakkında sunum yaptı.

Selçuk Bayraktar: TCG Anadolu muharebe tarihine damga vuracak

''TB3 SİHA 2024'TE GÖREVE BAŞLAYACAK''

Uçuş testleri süren Bayraktar TB3 SİHA'yı 2024 yılında göreve hazır hale getireceklerini belirten Bayraktar, "Ürettiğimiz teknolojiler sayesinde başka ülkelerin kapısını çalan bir konumdan; kapısı çalınan bir konuma geldik. Geçen haftalarda Bayraktar TB3 SİHA'nın uçuşunu gerçekleştirdik. Hatta bugün itibarıyla 8'inci uçuşunu da yapıyor. TB3'ü de en kısa zamanda gemimize konuşlandırıp, 2024 yılında da göreve hazırlıyoruz. 2024'te inşallah göreve başlayacak" dedi.

''DÜNYA HAVACILIK TARİHİNDE İLK''

Test uçuşları başarılı sonuçlanan TB3 silahlı insansız hava aracı ve KIZILELMA'nın dünya hava muharebe tarihinde devrim yapacağını belirten Bayraktar, "Semalardaki uçuşlarımız, ülkemize bir anlamda bağımsızlığını kazandırdı ve terörün belinin kırılmasını da sağladı. Bizler BAYKAR'daki arkadaşlara şunu söyledik, ülkemiz semalarında tam bağımsız ve hür olununcaya kadar çabalarımız devam edecek. BAYKAR'ın genetik kodu bu. İnsansız hava savaş uçağımız KIZILELMA ile Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı öncesi test uçuşunu başarıyla tamamladık.

KIZILELMA bizlere oyun kurucu olduğunu da müjdeliyor. Bu uçuşlar bir anlamda gelecekte hava muharebesinin nasıl olacağını da gösteriyor. Özellikle KIZILELMA ile AKINCI'nın yakın uçuşu, dünya havacılık tarihinde ilk kez yaşandı. Bebeklerin hesapsız, arsız, azgın şekilde katledildiği dünyanın, ahlak, iyilik ve adalet sesinin daha gür şekilde çıkabilmesi için bu uçaklara ve sizlerin çalışmalarına ihtiyacı var arkadaşlar. Bayraktar TB3 ve KIZILELMA, günün birinde görev almayı başardığında, dünya muharebe tarihinde devrim yapacaklardır, aynen SİHA'larımız gibi" diye konuştu.

Konuşması sonrası Bayraktar'a, KTÜ yönetimi tarafından düzenlenen törenle 'Fahri Doktora' ünvanı da verildi.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 74
 • misafir 7 ay önce Şikayet Et
  Günlük baykar reklamı. Tek savunma sanayi şirketi burası sanki.
  Cevapla
 • Türk 7 ay önce Şikayet Et
  Allah yar ve yardımcın olsun Selçuk Reis..
  Cevapla
 • İlker 7 ay önce Şikayet Et
  Zalimin yıkıldığı günler yakındır, bize de görmek nasip olsun inşallah....
  Cevapla
 • murat 7 ay önce Şikayet Et
  Allahım razı olsun durmak yok yola devam
  Cevapla
 • İsmilazımdeğil 7 ay önce Şikayet Et
  Yapacağım devrin devrimi devirecek Sayın bayraktar a duyurulur sizlere ulaşamıyorum..... Elinizi çabuk tutun bir çığ gibi geliyor bazı şeyler....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle