Şehir merkezi taşındı! Yeni yerinde 16.433 konutla yükseliyor

Adıyaman'da sağlam zeminli yeni yerleşim alanında 16 bin 433 konut yükseliyor. İnşa edilen konutlardan 2 bin bağımsız bölümün teslimi Mart ayında yapılacak.

Şehir merkezi taşındı! Yeni yerinde 16.433 konutla yükseliyor
Şehir merkezi taşındı! Yeni yerinde 16.433 konutla yükseliyor
GİRİŞ 21.11.2023 13:43 GÜNCELLEME 21.11.2023 13:43
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Kentin kuzeyindeki Karadağ mevkii olarak bilinen alanda, 16 bin 433 konutun yapımı sürüyor. Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, depremin hemen ardından sağlam zeminlerde konutlar yapmaya yönelik çalışmalar başlattıklarını söyledi. Bu kapsamda Karadağ diye bilinen bölgenin zemininin oldukça sağlam bir yapıya sahip olduğunu ifade eden Kılınç, şöyle konuştu:

"Bu bölge dağlık bir alan. Dolayısıyla zemin, deprem açısından çok sağlam. Bizim de çok önceleri 3-4 yıldır zaten talep ettiğimiz bir alandı. 'Yeni konutları burada yapalım' diye düşüncem vardı. Maalesef deprem buna vesile oldu. İnşallah güzel bir yaşam alanı olacak."

"MART AYINDA YAKLAŞIK 2 BİN BAĞIMSIZ BÖLÜMÜ TESLİM EDECEĞİZ"

Alanda inşaatların hızla devam ettiğini ve konutların yükseldiğini belirten Kılınç, "Malum, ilk kepçe mart ayında vuruldu. Nisan ortalarına doğru kazı başladı burada. Şu an yapılanları görüyoruz. Burada Cumhurbaşkanımızın nezdinde devletin gücünü, devletin vatandaşın yanında olduğunu gözlemliyoruz." dedi.

Karadağ bölgesinde 16 bin 433 konutun yapıldığını aktaran Kılınç, şöyle konuştu:

"İnşallah bir sıkıntı olmazsa mart ayında yaklaşık 2 bin bağımsız bölümü teslim edeceğiz. Ayrıca 20 Ekim'de altyapıyla ilgili yer teslimi yapıldı. Altyapı ve yollarla ilgili burada yaklaşık 30 bin tonluk su depoları olacak. Atık yönetimi olacak. Yağmur suyu, kanalizasyon ve diğer şebeke sularla ilgili altyapı ihaleleri yapıldı."

Alanda sosyal donatıların da olacağını vurgulayan Kılınç, "İnşallah çok hızlı bir şekilde insanlarımızı buraya yerleştiririz. Sosyal donatılarla ve okullarla ilgili ihalelerle başlayacak." dedi.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 4
 • Kabir 3 ay önce Şikayet Et
  Hani Ekim 23de teslimat yapılır demiş lerdi ne oldu
  Cevapla
 • Vatandas 3 ay önce Şikayet Et
  Ekim olurmu Mart ayı dururken seçime doğru sahlanacak Türkiye gabar Cudi Karadeniz petrol gaz dünyaya roket ve uydu astronot göndereceğiz Mart'ta
  Cevapla
 • Mehmed 3 ay önce Şikayet Et
  Ovada eskiden vermli olun ve yıkılmış olan yerleşim yerleri tekrar tarıma kazandırılabilirse eğer gerçekten büyük kazanım sağlanmış olur.
  Cevapla
 • Nedim Karakaş 3 ay önce Şikayet Et
  Aynı kanaatteyim. Hala akıllanmamışsak diyecek bir şey yok. Tarım arazisi tarıma tahsis edilir. Gevşek toprakta binalar tekrar olmamalı.
  Cevapla