Bankpozitif’in aktif büyüklüğü 1 milyar 257 milyon TL’ye ulaştı

Mali yapısı, sermaye büyüklüğü ve uluslararası kredi derecesiyle Türkiye’nin en güçlü bankalarından bir tanesi olan BankPozitif, reel ekonomiye finansman sağlamaya devam ediyor.

Bankpozitif’in aktif büyüklüğü 1 milyar 257 milyon TL’ye ulaştı
Bankpozitif’in aktif büyüklüğü 1 milyar 257 milyon TL’ye ulaştı
GİRİŞ 16.11.2023 15:58 GÜNCELLEME 16.11.2023 15:58

Kurulduğu günden bu yana, Türkiye ekonomisine 7,4 milyar dolar tutarında kredi sağladığı belirtilen ve sektörde önemli oyunculardan biri olan BankPozitif’in, yılın üçüncü çeyreğinde 1 milyar 257 milyon TL aktif büyüklüğe ulaştığı açıklandı. Banka, söz konusu dönemde bireysel, ticari, yatırım ve fintek bankacılığında müşterilerinin ihtiyaçlarını 7/24 kesintisiz olarak karşıladı.

“BANKPOZİTİF, TÜRKİYE İLE BİRLİKTE BÜYÜYOR”

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan BankPozitif Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Kork, “Türkiye’nin büyüme yolculuğuna momentum kazandırmayı sürdüreceğiz. Bankamız, 24’üncü yaşında da ne mutlu ki Türkiye ile beraber büyüyor. Cumhuriyetimizin 100’üncü kuruluş yıl dönümünü kutladığımız bu dönemde ülkemize sağladığımız destekte hız kesmemek bankamız adına gurur kaynağıdır. Bankamız, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında da ekonomiyi desteklemeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN GÜCÜNE VE GELECEĞİNE İNANIYORUZ”

Yeni nesil bankacılık ekosisteminin en güçlü oyuncularından biri olma hedefiyle çalıştıklarını vurgulayan Kork, “Türkiye’nin gücüne ve geleceğine inanarak yatırımlarımızı büyütüyoruz. Yatırımdan ticarete, dış ticaretin finansmanından bireysel finansal çözümlere kadar geniş yelpazede çözümler sunuyoruz. Bankamız, yapay zekâ, nesnelerin interneti, blok zinciri, büyük veri analizi gibi yenilikçi teknolojilerle hizmetlerini geliştiriyor” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.