Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi de TROY karta geçti

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, personelin maaş kartının, Bankalararası Kart Merkezi tarafından geliştirilen yerli kart TROY'a taşınmasını kararlaştırdı. Başkan Güngör, Filistin'deki İsrail zulmüne ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi de TROY karta geçti
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi de TROY karta geçti
GİRİŞ 13.11.2023 18:26 GÜNCELLEME 13.11.2023 19:30
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

İşgalci İsrail, 7 Ekim'den bu yana Filistin’de alçakça bir soykırım gerçekleştirmesi nedeniyle Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi harekete geçerek, İsrail’i destekleyen tüm finansal sistemden çıkma kararı aldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, yazılı açıklamasında, personel maaşları ile tüm ödeme sistemlerinde yerli ve milli ödeme sistemi olan TROY Kart'ı kullanacaklarını duyurdu.

"VISA VE MASTERCARD KARTLARINI, YERLİ VE MİLLİ FİRMA OLAN TROY İLE DEĞİŞTİRİYORUZ"

Mevcut kartların yerini TROY'un alacağını aktaran Güngör, "İşçi ve memur sendikalarının desteğiyle tüm belediye personeli Visa ve Mastercard özellikli kredi ve banka kartlarını yerli ve milli firma olan TROY ile değiştiriyoruz." ifadesini kullandı.

Filistin'de İsrail zulmünün devam ettiğine, zulme karşı durarak herkesin elinden geleni yapması gerektiğine işaret eden Güngör, şunları kaydetti:

"Soykırımın ilk anından itibaren sosyal tesislerimizde bu zulme destek olan tüm firmaları boykot edeceğimizi ifade etmiş, bu firmaların tüm mallarını kaldırmıştık. Şimdi de Büyükşehir Belediyesi olarak tüm personel maaşları ile kurum ödemelerimizi yerli ve milli ödeme sistemimiz TROY Kart'a taşıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde devletimiz, milletimiz Filistin halkının yanındadır. "

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 16
 • Tayfun taşkın 5 ay önce Şikayet Et
  Hepimiz geçersek 3 milyar dolar yurt içinde kalır az para mı
  Cevapla
 • MUSTAFA 5 ay önce Şikayet Et
  Böyle saçmalık olabilir mi? O geçmeye karar verdi, bu geçmeye karar verdi. Kardeşim yetkililer gerekli talimatı versin gereğini yapsın. Kim neyi bekliyor anlamıyorum. Biz böyle mi yerli milli olacağız? Bu kadar basit bi olayda bile uzaktan bakıp duruyoruz..
  Cevapla
 • Dadas 5 ay önce Şikayet Et
  Devletin kurumlarının bu karttan haberi bile yok.
  Cevapla
 • Emrehan 5 ay önce Şikayet Et
  Devlet zorunlu kılsın memuruna kardeşim. Böyle şey mi olur savaş olmasa haberimiz olmayacak milyon liralar dışarı alıyormuş meğer. Dpviz açığı oluşuyor işte devlet büyükleri uyuyormu nedir anlayamıyorum
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  TÜRKİYE Futbol federasyonu geçiş yapsın passolig kartı troy olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle