2024'te kaç gün tatil yapılacak?

Enuygun, 2024'te 7 gün izin alınarak 40 gün tatil yapılabileceğini bildirdi.

2024'te kaç gün tatil yapılacak?
2024'te kaç gün tatil yapılacak?
GİRİŞ 13.11.2023 12:35 GÜNCELLEME 14.11.2023 12:43
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 2024 yılı tatil açısından şanslı başlıyor. Yılın ilk günü pazartesiye denk geliyor ve hafta sonuyla birleştirilerek 3 günlük bir yılbaşı tatili fırsatı sunuyor.

Yılın ikinci tatil imkanı ise 9 Nisan Salı - 12 Nisan Cuma tarihleri arasındaki Ramazan Bayramı döneminde yaşanacak. Tatili, 8 Nisan Pazartesi’den itibaren 1,5 gün izin alarak tüm haftaya yaymak ve bir önceki hafta sonunu da ekleyerek 9 güne çıkarmak mümkün olacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 2024'te salı gününe denk gelecek ve pazartesi izin alındığında 4 günlük bir mola fırsatı ortaya çıkacak. Enuygun, bu dönemde tatil için Assos ya da Amasra ve Sinop'ta doğanın uyanışının izlenebileceği tatil önerisinde bulunuyor.

Nisanın hemen ardından mayıs da tatille başlayacak. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, 2024 yılında çarşambaya denk gelecek. 29-30 Nisan'da izin alabilenler, hafta sonu ile birlikte 5 günlük bir tatile çıkabilecek. Bu seyahat fırsatı için Karadeniz Bölgesi ya da İğneada tercih edilebilecek rotalar arasında yer alıyor.

İKİNCİ 9 GÜNLÜK TATİL FIRSATI KURBAN BAYRAMI'NDA

Kurban Bayramı, gelecek yıl 16 Haziran Pazar - 19 Haziran Çarşamba tarihlerini kapsayacak. Perşembe ve cuma izin alanlar, 9 günlük bir tatil yapabilecek. Bu tatil için Antalya, Fethiye, Bodrum gibi deniz sezonunun erken açıldığı sıcak bölgeler öneriler arasında bulunuyor.

Yılın 3 günlük tatil imkanı veren diğer dönemi ise temmuzda görülecek. Pazartesiye denk gelecek 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü tatili hafta sonuyla birleşecek. Cuma gününe denk gelecek 30 Ağustos Zafer Bayramı da 3 günlük tatil imkanı sunacak.

Senenin son aylarına girerken 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda 4 günlük tatil fırsatı elde edilebilecek. 29 Ekim tarihi salıya denk geleceği için pazartesi yarım gün izin alınması durumunda 4 günlük bir tatil fırsatı doğacak.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 6
 • Öznur sen 8 ay önce Şikayet Et
  Yahudilerin üzerine güneş doğmuyor bizde nasıl daha çok yatarız tüyo haberleri yapiyoruz elin kıç kadar İsrail'i neskamize kadas bize satsın biz tatil yapalım daha çok Müslüman öldürülür de gıkımız çıkmaz
  Cevapla
 • Tatil Neymiş 8 ay önce Şikayet Et
  Tatil falan olmasın, hep çalışalım, daima çalışalım, hergün çalışalım. Tatil neymiş yahu, müslümanın tatili ölünce başlar...
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Aklınız, fikriniz tatil ve yatmak. Yatarak para kazanmak. Resmen insanımızı tembelliğe teşvik ediyorsunuz. Zamanı gelince tabiki herkes hakedeceği tatili yapacak. Ama şimdiden çok çok önemli bir şeymiş gibi duyurmanın hiç alemi yok. Hem de 2024 gelmeden. Neden bu kadar çalışacağız değil de, tatil ön plana çıkarıyoruz?
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Bizim Ülkemizden Fazla Tatil Yapan Başka Bir Ülke Varmı?? Hele bir Süper Güç Olalı Öyle Tatil Yapalım ❤️
  Cevapla
 • karaburun 8 ay önce Şikayet Et
  Oh Birde Yüzde 40 zam verecek devlet Memurlara ASGARİ ÜCRET li ne yapsın Emekliliği Gelenleri Toptan emekli yapacak Düzenleme olmalı Memurlara ki yerine asgari ücretli çalışanlar geçsin
  Cevapla
 • misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Emekli hakkını savunmak için memuru neden kötülüyorsun? Resmi tatil sadece memura değildir. Özel izinle çalışanla hariç herkese tatildir. Kamu görevlisi memuları bazılarıda, tatillerde göreve nöbete devam eder. Saat onda dükkanı açan esnaf sabahın 7 sinde yola düşen memura tatil yapıyor diyerek emekli hakkı arayamaz. 2008 de aylık bağlam oranları kanunu değişirken ağzını açıp alkışlaması
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle