AB: İki devletli çözüme yatırım yapılmalı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen, Gazze'ye yönelik insani yardım çabalarının kısa vadeli adımlar olduğunu belirterek, uzun vadede iki devletli çözüme yatırım yapılması gerektiğini söyledi.

AB: İki devletli çözüme yatırım yapılmalı
AB: İki devletli çözüme yatırım yapılmalı
GİRİŞ 09.11.2023 19:01 GÜNCELLEME 09.11.2023 19:01
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un çağrısı ile Paris'te yapılan "Gazze için Uluslararası İnsani Konferans"ta konuştu.

Birliğin Gazze'ye Mısır aracılığıyla yardım ulaştırmak için gösterdiği çabalara ve denizden insani koridor kurma çalışmasına değinen Von der Leyen, bunların kısa vadeli adımlar olduğunu belirtti.

Von der Leyen, "esas meselenin iki devletli çözüme bölgesel ve uluslararası ortaklarla birlikte yatırım yapmak" olduğunu vurguladı.

Konferansta konuşan AB Konseyi Başkanı Charles Michel ise İsrail-Filistin meselesine yaklaşımda "çifte standart" olamayacağına dikkati çekerek, İsrail'in kendisini savunma hakkını, uluslararası hukuk ve uluslararası insancıl hukuk çerçevesinde kullanması gerektiğini dile getirdi.

"Gazze'deki insani durumun korkunç olduğunu görüyoruz." diyen Michel, çatışmalara insani ara verilmesi ve insani koridorlar oluşturulması çağrısında bulunarak, Birliğin Mısır ve Ürdün gibi bölge ülkelerine desteklerini yineledi.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 10
 • Bozoklar 3 ay önce Şikayet Et
  İki devletmiş peh, orada bir devlet var adı Filistin, hükümeti Hamas, Ordusu El Kassam Tugayları. İsrail bir devlet değil terör örgütüdür.
  Cevapla
 • malatya balabanlı 3 ay önce Şikayet Et
  Yalancı sahtekarlar , yine ipe un seriyorlar . Yatırımmış sanki şirket kuruluyor . İki devletli çözğmse niye it raili zırlamıyorlar hani nerde ? Laf var icraat yok .
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  bu kadin cok tehlikeli
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  geberin
  Cevapla
 • ert 3 ay önce Şikayet Et
  ordaki huzuru bozun sonra aglayin mülteci geldi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle