Araç sahiplerine iyi haber! Akaryakıta bir indirim daha

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor. Motorindeki büyük indirimin ardından benzine de indirim geliyor.

GİRİŞ 31.10.2023 08:56 GÜNCELLEME 31.10.2023 10:10
Bu Habere 72 Yorum Yapılmış

Brent petrol fiyatlarında dalgalanmayla, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor.

Motorine bugünden itibaren geçerli olmak üzere 1,57 TL'lik indirim gelmişti.

BENZİNE İNDİRİM GELİYOR

Benzine de yarından itibaren 0,67 kuruş indirim geliyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor.

Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor

Fuat Öner Haber7.com - Sorumlu Müdür/Yayın Koordinatörü
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İnternet Gazeteciliği-Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na haber editörü katılan Öner, Haber7.com'da ‘Yayın Koordinatörü' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.
YORUMLAR 72
 • Hassan arass 3 ay önce Şikayet Et
  Fiyatları sabit bir rakam da tutun,indi bindi yapılmasın
  Cevapla
 • Aatlıca 4 ay önce Şikayet Et
  Mehter marşına döndü iki ileri bir geri
  Cevapla
 • Korkmaz 4 ay önce Şikayet Et
  Algı yaratmakdan başka işiniz yok mazotu 40 TL yapan kim 1 TL indirim yapıyorsunuz buna müjde diyip buna inanacak kitleyi kontrol ediyorsunuz
  Cevapla
 • smolensky 4 ay önce Şikayet Et
  Eğam biznen eyleniy herhal
  Cevapla
 • YKC 4 ay önce Şikayet Et
  LPG maaliyetinin çok üzerinde satılıyor. % 40 İndirim bekliyoruz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle