Türk Devletleri arasında komisyonsuz para transferi imkanı!

Yerli fintech girişim Turan, Türkiye’den Kazakistan, Kırgızistan, KKTC ve Özbekistan’a hiçbir komisyon ücreti olmaksızın para transferine olanak sağladığını duyurdu.

GİRİŞ 31.10.2023 03:47 GÜNCELLEME 31.10.2023 03:51
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Orta Asya ve özellikle Türk Devletleri arasında para transferi sürecini dijital dünyaya taşıyan Turan, ilk ülke açılımını Şubat ayında Azerbaycan ile gerçekleştirmişti.

Türkiye’de ikamet eden Türk soydaşlar için birçok finansal işlemi kolaylaştıran Turan, soydaşların kendi ülkelerine para transferi sürecini de dijitalleştirmeye devam ediyor.

KAZAKİSTAN, KIRGIZİSTAN, KKTC VE ÖZBEKİSTAN'A KOMİSYONSUZ PARA TRANSFERİ

Azerbaycan açılımının ardından uluslararası para transferi hacmini kısa sürede milyonlarca liraya ulaştıran şirket, dijital para transferi ağına diğer Türk Devletleri’ni de ekledi. Turan kullanıcıları bugünden itibaren Azerbaycan’daki tüm bankalara saniyeler içinde para transferi yapabilmelerinin yanı sıra, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC ve Özbekistan’a komisyonsuz para transferine başladı. Turan böylece Türk Devletleri arasında oluşturmaya çalıştığı para transferi koridoru misyonu adına büyük bir süreci daha tamamlamış oldu.

TÜRKİYE'DEN TÜRK DEVLETLERİNE PARA TRANSFERİ HİÇBİR ZAMAN BU KADAR MALİYETSİZ, HIZLI VE KOLAY OLMAMIŞTI

Turan’ın Türk Devletleri açılımı ile ilgili konuşan Turan Kurucusu Özgür Bayraktar, verdiği demeçte;

“Gaspıralı İsmail’in dilde, fikirde, işte birlik misyonu doğrultusunda Turan ile çıktığımız yolda tek bir motivasyonumuz bulunuyordu; Ülkemizde yaşayan soydaşlarımızın Türkiye içindeki finansal imkanlarını artırmak ve kendi ülkelerine para transferi süreçlerini Avrupa’ya para transferinden farksız kılmak. Şimdi bu hayalimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Artık Turan, Türkiye’de yaşayan Azerbaycan Türkü, Kazak, Kırgız, Kıbrıs Türkü ve Özbek soydaşlarımızın tüm ihtiyaçlarına kendi dillerinde çözüm sunabilen tek finansal uygulama oldu. Bu süreçte iş ortağımız United Payment’ın yanı sıra Payporter ile de kapsamlı bir entegrasyon sürecine girdik.”

Ayrıca 2024 yılı içinde Azerbaycan’da yaşayan tüm kullanıcılara da Azerbaycan’a özel bir cüzdan sunmayı planlayan şirket, Türkiye - Azerbaycan arasında cüzdandan cüzdana sıfır maliyetli para transferine olanak sağlamak için çalışmalarına başladığını duyurdu.

 

Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 16
 • Vatandaş 4 ay önce Şikayet Et
  Çok güzel, biz vatandaşlarda ücretsiz uygulama istiyoruz.
  Cevapla
 • fairtru 4 ay önce Şikayet Et
  Tosuncuklar bir bir yakalanıyor hadi bakiyim.
  Cevapla
 • Ay yıldız 1453 4 ay önce Şikayet Et
  ALLAH ❤️razı olsun
  Cevapla
 • misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Yerli kredi kartı ödeme sistemi olan Troy ün, tümüyle visa ve mestercard in yerini almasını bekliyoruz..
  Cevapla
 • selahattin 4 ay önce Şikayet Et
  eksik acilen ortak çevirili twitter modelinde bir platform kullanılmalı ve türk ve rus devletlerinde yaygınlaştırılmalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle