Altın rekor tazeledi

Gram altın fiyatı 1826 TL'ye çıkarak rekor tazeledi.

GİRİŞ 30.10.2023 09:45 GÜNCELLEME 30.10.2023 10:01
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Altın fiyatları, Ortadoğu'da çatışmaların şiddetlenmesinin güvenli liman olarak varlıklara olan talebi artırmasıyla 2 bin dolar seviyesine yakın seyrederken Gram Altın/TL güne rekorla başladı.

Piyasaların açılmasıyla beraber gram altın 1826 TL'ye çıkarak rekor tazeledi.

ALB Yatırım Araştırma Yönetmeni Uğur Aydın piyasalarla ilgili yaptığı açıklamada, "Küresel belirsizliklerin ve beklenmedik jeopolitik gelişmelerin güvenli liman alımlarını tetiklediği altının her zaman portföylerde yer verilmesi gereken bir varlık olacaktır. Önümüzdeki yılın üçüncü çeyreği itibariyle, büyük merkez bankalarının faiz indirimine başlaması senaryosuna ek olarak, beklenmedik jeopolitik risk faktörlerinin, önümüzdeki süreçte altının ons fiyatında 2.000 dolar üzerinde konumlanmayı gündeme getirebileceği kanaatindeyim. Onsta yükseliş potansiyeli dolar/TL tarafında görülebilecek yükselişlerin etkisi, gram altın tarafında da yeni tarihi zirveleri gündeme getirebilir. Sonuç olarak altın fiyatlarında yaşanabilecek her gevşeme, orta-uzun vade için bir fırsat olarak değerlendirilebilir." dedi.

Fuat Öner Haber7.com - Sorumlu Müdür/Yayın Koordinatörü
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İnternet Gazeteciliği-Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na haber editörü katılan Öner, Haber7.com'da ‘Yayın Koordinatörü' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.
YORUMLAR 1
  • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
    iyi yapmış, altın yatırımcısına araba ,ev gibi kazandırmadı maalesef, yanlış seçim yaptık, altının olması gereken rakam gramı 3 bin tl
    Cevapla