Cevdet Yılmaz, tek haneli enflasyon için tarih verdi

'Birlikte Daha Güçlü Bir Gelecek Zirvesi'nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Enflasyonda tek haneli rakamlara dönmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Cevdet Yılmaz, tek haneli enflasyon için tarih verdi
Cevdet Yılmaz, tek haneli enflasyon için tarih verdi
GİRİŞ 27.10.2023 10:26 GÜNCELLEME 27.10.2023 10:50
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TİSK tarafından düzenlenen "Birlikte Daha Güçlü Bir Gelecek Zirvesi"ne iştirak etti.

Cevdet Yılmaz, Yılmaz, "Enflasyonda tek haneli rakamlara dönmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullanarak enflasyondaki düşüş için tarih verdi. 

Yılmaz'ın açıklamaları şöyle:

Siyasi belirsizlik ve politika belirsizliklerin ortadan kalktığı öngörülebilir döneme girmiş bulunmaktayız.

Orta Vadeli programımızı hatırlatmak isterim. Afetlerin yaralarını sarmak, fiyat istikrarımızı sağlamak, ekonomide büyümeyi sürdürmek, sosyal refahı sağlamak bizim 4 temel önceliğimizdir.

Enflasyonda tek haneli rakamlara dönmeyi hedefliyoruz. Gelecek yıl enflasyonda düşüş başlayacak. Depreme rağmen mali disiplini elden bırakmıyoruz.

Fiyat istikrarı konusunda çok yönlü politikalarla hareket ediyoruz. Para politikalarındaki gelişmeler dışında yapısal reformlarla da tahkim edilmiş şekilde fiyat istikrarını güçlendirmeye yönelik politikalar devam edecek. Dezenflasyonist süreci görmüş olacağız.

Büyüme ve istihdamı ihmal etmeyeceğiz. Pandemiye rağmen büyüyen ender ülkelerden biri olduk. Türkiye'nin son 3 yılda büyümesi kümülatif olarak yüzde 20 civarında. Dünya 7 büyürken biz 20 büyümüşüz.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 17
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Bu emekliler ile asgari ücretlerin vebalim hep üstünüze
  Cevapla
 • mehdi 4 ay önce Şikayet Et
  tek haneye gecse emeklilere yine zam yok ha yüzde 50 enflasyon almışız ha yüzde 5
  Cevapla
 • salih 4 ay önce Şikayet Et
  ne zaman ki daha fazla para kazanma hırsı ahlakın önüne geçmeyen bir anlayış yerleşir o zaman enflasyon düşer.
  Cevapla
 • Mardinli 4 ay önce Şikayet Et
  Tamam :)
  Cevapla
 • milli. 4 ay önce Şikayet Et
  bundan öceki ekenomi bakan ve ilgili bur0klatlada öyledişlerdi hani enfilasyon nerede döviz kuru nerede çare tüm ürünlerre tam. sıkı fiyat denetimi kamuda mutlak israf denetimi milli üretim artılılmalı akaryakıt fiyatları özelikle mozotfiyatlrı indirilmeli çükü lojistik ve kargonun yükünü taşıyan bu üründür nekedar yüksek olursa maliyeti artırıyor.gibi gibi.nenler çok.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle