Kazakistan, Türkiye'yi seçti!

Kazakistan vatandaşları, yurt dışında tedavi için en çok Türkiye'yi tercih ediyor. Astana Kalkınma Merkezi Sağlık Turizmi Geliştirme Direktörü Darina Demyan, her yıl 15 binden fazla vatandaşın Türkiye'de tedavi gördüğünü söyledi.

Kazakistan, Türkiye'yi seçti!
Kazakistan, Türkiye'yi seçti!
GİRİŞ 24.10.2023 12:25 GÜNCELLEME 24.10.2023 12:25

Kazakistan vatandaşlarının tedavi için en çok tercih ettiği ülkeler arasında Türkiye ilk sırada yer aldı.

Astana Kalkınma Merkezi Sağlık Turizmi Geliştirme Direktörü Darina Demyan, düzenlediği basın toplantısında, yurt dışında tedavi görmek isteyen Kazakistan vatandaşlarının çok sık gittiği ülkelerin başında sırasıyla Türkiye, Güney Kore ve İsrail'in geldiğini söyledi.

Demyan, her yıl 15 binden fazla Kazakistan vatandaşının Türkiye'de tedavi gördüğünü belirterek, "Fiyat uygunluğu, hizmet ve misafirperverlik gibi faktörler burada önemli rol oynuyor." dedi.

İkinci sırada ise Güney Kore'nin yer aldığını aktaran Demyan, bu ülkeye her yıl yaklaşık 12 binden fazla kişinin tedavi için gittiğini bildirdi.

Demyan, İsrail'de de yılda yaklaşık 7 bin kişinin tedavi gördüğünü aktardı.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.