Tarımsal destek ödemeleri bugün başlıyor

Bireysel sulama, kırsal kalkınma, uzman eller ve sertifikalı tohum üretimi ile ilgili destekler bugün itibari ele yapılmaya başlanıyor.

GİRİŞ 20.10.2023 11:45 GÜNCELLEME 20.10.2023 12:30
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Türkiye'de tarım ve hayvancılık farklı alanlarda desteklenmeye devam ediliyor.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, sosyal medya hesabından bugün başlatılacak destek ödemelerine ait bilgi paylaştı.

Bakan Yumaklı, bireysel sulama, kırsal kalkınma, uzman eller ve sertifikalı tohum üretimi için çiftçilere bugün ödenecek desteği şu sözlerle açıklardı:

Projelerimiz kapsamında 75 milyon 877 bin TL tarımsal destekleme ödemesini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Üreticilerimize hayırlı ve bereketli olsun.

DESTEKLEME ÖDEMELERİ

Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi: 9 38 milyon 849 bin 346 TL

Kırsal Kalkınma Yatırım Desteği: 19 milyon 464 bin 207 TL

Uzman Eller Projesi Desteği: 12 milyon 56 bin 823 TL

Sertifikalı Tohum Üretim Desteği: 5 milyon 506 bin 624 TL

Toplam: 75 Milyon 877 Bin TL

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 4
 • Vatandas 4 ay önce Şikayet Et
  3 aydir gundem yapmak için Çifciye destek destek diyorsun Sayin Bakan .Birakin bu siyaseti Her gecen gun Çifci sayisi azaliyor göc devam ediyor. Çifci malini satmadan aciz Buyuk Rakamlar ile kafa bulandiriyorsunuz .Üreten çifciye kazandirmiyorsunuz .Ağa olan çifciye destek veriyordunuz
  Cevapla
 • Dr vekil 4 ay önce Şikayet Et
  zehir zıkkım olsun hiç bir çiftci haketmiyor.
  Cevapla
 • Ali 4 ay önce Şikayet Et
  Bu dağııtığı paranın hepsi ağalara verilen hibedir içinde bir tane gariban çiftçi yoktur banın etrafınıza hibeleri kim alıyor yeter artık doyun da bi kalkın
  Cevapla
 • Çifciler 4 ay önce Şikayet Et
  Mazot gübre desdegi diyor devlet ama zıraat bankası devleti tanımıyor ve desdeklemesi vermiyor ben çifciyim ama buğday arpa çavdar ektim desdeklemesi vermiyor bankadaki kendisini kıral ilan eden bir kaç memur
  Cevapla