Türkiye Büyük Millet Meclisi ekonomi ağırlıklı mesai yapacak

TBMM'ye sunulması beklenen 12. Kalkınma Planı ile hedef ve stratejiler ortaya konularak Türkiye'nin potansiyelini harekete geçirmeyi hedefleyen 5 yıllık bütüncül yol haritası belirlenmiş olacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi ekonomi ağırlıklı mesai yapacak
Türkiye Büyük Millet Meclisi ekonomi ağırlıklı mesai yapacak
GİRİŞ 15.10.2023 17:05 GÜNCELLEME 15.10.2023 17:05
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

TBMM, 12'nci Kalkınma Planı, 2024 yılı merkezi yönetim bütçesi, Irak ve Suriye tezkereleri ile emeklilere 5 bin lira Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi verilmesini de içeren konutların turizm amaçlı kiralanmasına yönelik kanun teklifi için mesai yapacak. Bütçe teklifi görüşmeleri, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'ın Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yapacağı sunumla başlayacak.

TBMM'nin haftalık programı, ekonomi ağırlıklı çalışmalarla geçecek. Buna göre; Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nın hazırladığı, 2024-2028 yıllarını kapsayan 12'nci Kalkınma Planı, 16 Ekim Pazartesi günü Meclis Başkanlığı'na sunulacak. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, plan ile ilgili 17 Ekim Salı günü Plan ve Bütçe Komisyonu'na sunum yapacak. 2024 yılı merkezi yönetim bütçesini içeren kanun teklifi, 17 Ekim Salı günü Meclis'e sunulacak.

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI YILMAZ, SUNUM YAPACAK

Bütçe teklifi görüşmeleri, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'ın 20 Ekim'de Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yapacağı sunumla başlayacak. Genel Kurul'da emeklilere tek seferliğine 5 bin lira Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi ödenmesini de içeren Konutların Turizm Amaçlı Kiralanmasına ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine başlanacak.

TBMM Genel Kurulu'nda ayrıca Türk askerinin Irak ve Suriye'deki görev sürelerinin 2 yıl uzatılmalarını öngören Cumhurbaşkanlığı tezkereleri ele alınacak. Salı ve çarşamba günü gerçekleştirilecek grup toplantılarında ise parti liderleri, gündemdeki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulunacak.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 2
  • Burak 9 ay önce Şikayet Et
    Allah onları aileleri ve mallarıyla sinasin insallah
    Cevapla
  • Bağkur tescil 9 ay önce Şikayet Et
    Bağkur tescil mağdurları unutmayın lütfen
    Cevapla