Rusların yılbaşı tatili için tercihi Türkiye oldu

Rusya'da yılbaşı için paket tur rezervasyonu yaptıran turistlerin ilk tercihi yine Türkiye oldu. Türkiye'yi Birleşik Arap Emirlikleri, Tayland, Mısır, Sri Lanka ve Maldivler takip etti.

Rusların yılbaşı tatili için tercihi Türkiye oldu
Rusların yılbaşı tatili için tercihi Türkiye oldu
GİRİŞ 08.10.2023 09:41 GÜNCELLEME 08.10.2023 15:00
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

RBC gazetesi, seçeneklerin çok geniş olmadığı kış sezonunda bireysel Rus turistlerin Belarus ve Tayland'ın yanı sıra Moskova ve Petersburg gibi ülke içi destinasyonlarda tatil yapacağını yazdı.

5 DESTİNASYON ARASINDA

Ostrovok, Yandex ve MTS Travel gibi rezervasyon servislerinden edinilen verilere dayandırılan habere göre, Rusların yurtdışında en çok ilgi gösterdiği 5 destinasyon Belarus, Tayland, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve İtalya şeklinde sıralanıyor.
TürkRus'ta yer alan habere göre de İtalya, Rusya vatandaşlarının Avrupa'da nispeten daha kolay vize aldığı ülkelerden. Ostrovok.ru temsilcileri gecelik otel fiyatlarının Belarus'ta 7 bin 700, Tayland'da 8 bin 400, Birleşik Arap Emirlikleri'nde 31 bin 300, İtalya'da ise 11 bin 100 ruble civarında seyrettiğini belirtiyor.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 2
  • DURSUN 7 ay önce Şikayet Et
    Başka seçenekleri yokki Avrupa ya zaten gidemiyorlar
    Cevapla
  • BAMSI BEYREK 7 ay önce Şikayet Et
    zaten millet kahrını çekiyor elin gâvur larıyla bizim İslam düşmanları sefasını sürüyor devletin
    Cevapla