BOTAŞ resmen duyurdu! Doğal gaza zam geldi!

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş'den (BOTAŞ), sanayi ve KOBİ'lerin kullandığı doğal gaza yüzde 20 oranında zam yapıldığını duyurdu.

GİRİŞ 01.10.2023 00:33 GÜNCELLEME 01.10.2023 09:23
Bu Habere 223 Yorum Yapılmış

Son dakika doğal gaz haberleri: Ekim ayı doğal gaz satış fiyatlarını açıkladı. Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş'den (BOTAŞ), sanayi ve KOBİ'lerin kullandığı doğal gaza yüzde 20 oranında zam yapıldığını duyurdu.

SANAYİ DOĞAL GAZINA YÜZDE 20 ZAM YAPILDI

BOTAŞ'ın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kuruluşumuzun doğal gaz toptan satış fiyatları; piyasa koşulları, ülkenin ekonomik şartları, piyasa fiyat istikrarı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun tarife ile ilgili kararları ve maliyet unsuru olan alım-işletme giderlerindeki değişim dikkate alınarak mümkün olan en makul seviyede belirlenmekte ve tüketicilere sunulmaktadır. 

Bu kapsamda, Kuruluşumuz tarafından 1 Ekim 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere;

 • Büyük Sanayi Kuruluşlarında kullanılan doğal gazın toptan satış fiyatında yüzde 20,
 •  
 • Elektrik üretim amaçlı kullanılan doğal gazın toptan satış fiyatında yüzde 20,
 • Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerde kullanılan doğal gazın toptan satış fiyatında yüzde 20 oranında artış yapılmıştır.

KONUTLARDAKİ DOĞAL GAZ FİYATLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILMADI

Konutlarda kullanılan doğal gazın toptan satış fiyatında ise herhangi bir değişikliğe yapılmamıştır. Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında halen konutlarda, Ukrayna'da sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğal gaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır.

Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 223
 • Tuyyik 8 ay önce Şikayet Et
  Kasım da enflasyon düştü demesin kimse yüzde 20 enflasyonu artırır
  Cevapla
 • Ahmet 8 ay önce Şikayet Et
  Önemi yok, yüksek gösterirler. Çünkü maaş zamlarını, geçmiş enflasyona değil öngörülen enflasyona endekslediler artık. Şeytanın aklına gelmeyecek şeyler bizim siyasilerin akıllarına geliyor.
  Cevapla
 • BORUSANA 8 ay önce Şikayet Et
  Oy verdiği, destek verdiği partiyi yanlışlarından dolayı eleştiremeycek kadar kör, partizan, militan insanlar oldukça başımıza ne gelirse gelsin hak ediyoruz demektir. Konyadayım su faturası elektirik faturasından daha yüksek geliyor, konya büyükşehir belediyesi chp nin elinde ya.
  Cevapla
 • Ahmet 8 ay önce Şikayet Et
  Hay ağzına sağlık.
  Cevapla
 • İstanbullu 8 ay önce Şikayet Et
  Sen bir de istanbulda yaşasan pahalı su ne demekmiş öğrenirsin.
  Cevapla
 • Ak seçmen 8 ay önce Şikayet Et
  Seçimde katılımda %10 düşme olsa acaba hangi kesimden olur? Hangi kesimde motivasyon kayboldu?
  Cevapla
 • Kozanlı 8 ay önce Şikayet Et
  %20 ne yahu? 3, 5 olsa yetmez mi? Sonra kalkıp enflasyonu düşüreceğiz diyorsunuz? Hikaye gibi..
  Cevapla
 • Kemal 8 ay önce Şikayet Et
  Açlıktan kimse ölmediğine göre ülkeyi yönetenler iyi yönetiyorlarki açlıktan ölenler olmuyor cumhur ittifakı gönül farkı dünya bizi kıskanıyor görmüyormusunuz milyonlarca yabancı turkiyeye de yasiyor.. yaşamak istiyende yüzmilyonlarca insan var ey gidi heyy
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle