THY, kapıdan kapıya kargo hizmeti sunacak

Türk Hava Yolları, yeni iştirak şirketi THY Hava Kargo Taşımacılığı A.Ş. ile kapıdan kapıya kargo hizmeti sunacağını duyurdu.

GİRİŞ 25.09.2023 17:21 GÜNCELLEME 25.09.2023 17:35
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

E-ticaret sektörünün ihtiyaçlarına özel olarak kurulan THY Hava Kargo Taşımacılığı A.Ş., ‘Widect’ markasıyla e-ticaret lojistiği sektöründe hizmet veren kurumsal müşterileri için entegre hava kargo çözümleri sunacağı belirtildi.

‘Wide-direct-connect’ söylemiyle yola çıkan Widect, sağladığı geniş uçuş ağı ve doğrudan bağlantı imkanlarıyla Türkiye’nin uluslararası ekspres pazarındaki potansiyelini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor.

''ÜLKEMİZİ E-İHRACAT HEDEFİ OLAN TOPLAM İHRACATIN YÜZDE 10’UNA ERİŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ''

Türk Hava Yolları’nın yeni yatırımı ile ilgili değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, ''Lojistik ve hava kargodaki uzmanlığımızı e-ticaret için özelleştirilmiş çözümler ve inovasyonla birleştirdiğimiz yeni markamız Widect’i duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Widect’i dinamik ve büyüyen e-ticaret sektöründe iş birliğini artırmak ve e-ticaret ekosistemini genişletmek için önemli bir itici güç olarak görüyoruz. Bugüne kadar gördük ki, Türk Hava Yolları’nın bir ülkeye uçuş başlatması, ilgili ülkeyle olan ticaret hacminin artmasına önemli katkılar sunmaktadır. Bu yaklaşım ile ülkemiz ihracatçısına ihtiyacı olan çözümleri sunmak, yeni pazarları ulaşılabilir kılmak ve bu sayede yeni fırsatlar oluşturarak ülkemizi e-ihracat hedefi olan toplam ihracatın yüzde 10’una eriştirmeyi hedefliyoruz'' ifadelerini kullandı.

WİDECT UÇTAN UCA BİR HİZMET VERECEK

Türk Hava Yolları’nın geniş uçuş ağı ve Turkish Cargo’nun lojistik uzmanlığını birleştirerek kapsamlı çözümler sunmayı vadeden Widect; kapıdan toplama, ihracat gümrüklemesi, hava kargo, ithalat gümrüklemesi, kapıya teslim, iade süreçleri, depolama hizmetleri ve e-ticaret sektörünün ihtiyacı olan tüm lojistik gerekliliklerin sağlanacağı uçtan uca bir hizmet vereceği belirtildi.

FAALİYETLERİNE 2024 YILI İLK ÇEYREĞİNDE BAŞLAYACAK

Widect, e-ticaret lojistiği için aktarma merkezi İstanbul’un avantajını kullanarak hızlı ve kaliteli servisi optimum maliyetlerle sağlayacak. Türkiye çıkışlı e-ticaret lojistiği için güvenilir bir çözüm ortağı olmayı hedefleyen Widect, mikro ihracatı da destekleyecek. Yüksek güvenirlik, şeffaflık, hız ve maliyet avantajlarını bir araya getiren Widect, faaliyetlerine 2024 yılı ilk çeyreğinde başlayacağı açıklandı.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 8
 • Serkan 2 ay önce Şikayet Et
  Eve uçaklami gelceniz öyle olursa kabul :)
  Cevapla
 • mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Ptt ile bu konuda iş birliği yapıla bilir ürünlerimiz kaliteli çinden 2 ayda gelşyor bizim ucaklarımız hergun gidiyor avrupaaya birde ülkemize uygun yolcu taşıyan bir ucak filosu kurulmalı fly dubai gibi bedava taşıyolar ülkeye insaları oteller ucuz ama öğle yemeği akşam yemeği yok çok turist çekiyolar bizde böyle bir ucak filosu kurarsak yaz kış turist gelir
  Cevapla
 • Çerkez 2 ay önce Şikayet Et
  Ülkemiz harika, konumu, tarihi, doğası fakat maalesef insanlarımız tam tersi. İnşallah biran önce sahtekarlığı, görgüsüzlüğü, kabalığı, kalitesiz, seviyesiz hayat tarzını bırakıp kendimize çeki düzen veririz yoksa gerçekten bizimle artık hiç kimse iş yapmak istemez. Burada dürüst,temiz, ahlaklı olanları tenzih ederim
  Cevapla
 • mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Yıllardır çinin ürünlerini getirdilee hep aöyledik. Gelen bakanlara yerli uygun ürünler satan site kurun avrupaya mal satalım hep yapılacaktı nasılsa ucaklarımız gidiyor avrupaya aliexpresin türkiye versiyonu ama daha hızlı ve kaliteli olmadı biz söyledik onlar nerde güzel yemek yeriz dersinde
  Cevapla
 • THY 2 ay önce Şikayet Et
  THY ups benzeri bir yapıya bürünürse güzel olur ama şöyle bir tehlike de var filo yaş ortalaması 8 yılın üstünde acil yerli uçak
  Cevapla
 • mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Gec kaldınız. Hemde cok
  Cevapla
 • Anadolu 2 ay önce Şikayet Et
  Zararından neresinden dönülürse kardır... Herşeyi aynı anda yapmak mümkün değil. İnşallah THY başarılı olur. Bize ait olan her kurumu, şirketi destekleyelim arkadaşlar. Ben habere sevindim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle