Kurtulmuş'dan emekli maaşları düzenleme açıklaması: Hızlandırırız

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, emekli maaş düzenlemesine ilişkin, "Bu konuda hükümet çalışmasını tamamlayıp Meclis'e ne zaman ve ne şekil gönderir, hükümetin kararıdır. Meclis'e geldiği zaman biz bunu hızlandırırız" dedi.

GİRİŞ 25.09.2023 14:44 GÜNCELLEME 25.09.2023 15:07
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, basın kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle TBMM'de bir araya geldi.

Emekli maaşlarına yapılacak zam konusunda soruya yanıt veren Kurtulmuş, şunları kaydetti;

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çok titiz bir çalışmayı ortaya koyuyorlar. Cumhurbaşkanımızın 'Emeklileri ihmal etmek, onları yok saymak mümkün değildir' iradesi ortadadır. Dolayısıyla bu konuda hükümet çalışmasını tamamlayıp Meclis'e ne zaman ve ne şekil gönderir, hükümetin kararıdır. Meclis'e geldiği zaman biz bunu hızlandırırız. Kararı verecek olan Meclis'tir.

Fuat Öner Haber7.com - Sorumlu Müdür/Yayın Koordinatörü
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İnternet Gazeteciliği-Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na haber editörü katılan Öner, Haber7.com'da ‘Yayın Koordinatörü' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.
YORUMLAR 24
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Taksi lerden neden düşük vergi alınıyor. Milletin hakkını yedirmeyin
  Cevapla
 • Malesef 8 ay önce Şikayet Et
  Faiz lobisi coşmuş, maaşı 20 bin yapsan nolacak, kart borçlarının faizi ne oldu siz düşünene kadar. Her şey zamanında güzeldi.
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  eli izi çabuk tutun, millet barut gibi
  Cevapla
 • ramiz akın 8 ay önce Şikayet Et
  madem tüm emekliler bunun bedelini ödeyecekti, eyt neden çıkarıldı? kimse bunun cevabını veremiyor farkında mısınız?
  Cevapla
 • Erkan 8 ay önce Şikayet Et
  Neyi hızlandırmışlarki
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle