ASELSAN 2023'e 4 milyar dolarlık sipariş sığdırdı

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, şirketin 2023 yılında 4 milyar dolarlık iş anlaşması yaptığına işaret ederek, büyümenin ve faaliyetlerindeki gelişmenin devam edeceğini belirtti.

GİRİŞ 24.09.2023 09:39 GÜNCELLEME 24.09.2023 15:39
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Alınan bilgiye göre, Ahmet Akyol, ASELSAN 10. Olağanüstü Genel Kurul toplantısında şirket pay sahiplerinin gündemdeki konulara ilişkin sorularını yanıtladı.

"Özellikle Avrupa ithalatçılarını etkileyen ve 1 Ekim'de başlayacak sınırda karbon düzenlemesi mekanizması hakkında bir çalışma var mı?" sorusuna karşılık Akyol, karbon konusu ile ilgili tedarik biriminin çalışmalarda bulunduğunu söyledi.

"Son açıklanan finansal tablolarda yer alan 2,5 milyar lira olan nakit akışının sebebi nedir? ASELSAN'ın hisse geri alım programı planı var mı?" soruları üzerine Ahmet Akyol, "Nakit konusunda yılbaşından bugüne 4 milyar dolarlık iş imzası gerçekleştirildi. Büyüyerek devam ediyoruz. Bu büyümeyle birlikte faaliyetlerimiz de gelişmeye devam edecektir. Hisse geri alım programına ilişkin olarak ASELSAN'ın büyüyen faaliyetleri ile gerçek değerini ortaya koyacağız. Pay sahipleri bu gelişmeleri daha yakından izleyecektir." dedi.

ASELSAN Mali Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Yunus Poyraz da "ASELSAN olarak yıl sonu enflasyonu muhasebesi kapsamında varlıkların yeniden değerlendirilmesi ve değer artışı olarak yansıtılması planlanıyor mu?" sorusuna, "Bu konuda her türlü hazırlığı yapıyoruz. Devletimiz böyle bir karar verirse hazır durumdayız." yanıtını verdi.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 9
 • ismail. 9 ay önce Şikayet Et
  Çok bilmiş şizofren seni.
  Cevapla
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  tl ile yapın alışverişi
  Cevapla
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Aselsan hissesine sahip çıkan yok hisesi olan zararda herkes bin pişman yeni halka arz olanlar bile nerelere geldi yazık cok yazık
  Cevapla
 • Mehmet 9 ay önce Şikayet Et
  Senden eskiyim 3, 5 senelik olanlar var anca paralarının değerini korudu
  Cevapla
 • Çetin 9 ay önce Şikayet Et
  Hadi ordan hise gayet güzel sabret önce ben alı 6 ay olmadan yüzde 50 kazandırdı sen yatırım yapmasını bilmiyorsun borsada sabırlı olcaksın hisseyi kötüleyek kazanamazsın
  Cevapla
 • hakan 61 9 ay önce Şikayet Et
  Aselsan hisseleri zirve yapacak demedi demeyin alın bekleyin
  Cevapla
 • asıl yorum 9 ay önce Şikayet Et
  Hisseleride bir ileri iki geri. Başka firma olsa şimdi tavanlar üst üste gelmişti. !!!!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle